Freddie Mercury by měl radost: Mladý pár předvedl swingový tanec v moderním provedení na píseň skupiny Queen

Dva teenageři zatancovali téměř 100 let starý tanec originálním způsobem. Svým talentem a nápaditostí si získali na sociálních sítích popularitu, o níž se jim nikdy ani nesnilo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Děti dnes tráví většinu času na počítačích, tabletech nebo chytrých mobilech. Jakmile někdo není na sociálních sítích, jakoby neexistoval. Selfie, fotky jídla, natáčení videí, hraní her a chatování je pro ně každodenní samozřejmostí. Ty tam jsou doby, kdy si děti hrály venku až do setmění se skutečnými kamarády a byla to zábava. Pokud je dnes dostanete ven, budou se spíš poflakovat a stejně budou viset na mobilech. Existují ale výjimky.

Získali stříbro na americkém šampionátu

Současní teenageři se honí za lajky, protože touží být populárními. K tomu ale vedou i jiné a mnohem zajímavější cesty. Ryan Boz a Karla Catana získali 2. místo na otevřeném mistrovství Spojených států ve swingových tancích v kategorii mladých dospělých. Jejich tanec každého nadchnul. Pořád je to swing, ale nikoli typický.

Na soutěži, kde většina párů volila jazzové melodie a funky jamy, se Ryan a Karla rozhodli tančit na remix klasického hitu We Will Rock You od nesmrtelné skupiny Queen. A rozjeli to neuvěřitelně. Ke svému netradičnímu swingu nastoupili ve stejných fialovo zlatých retro kostýmech, které pro swingové tančírny nejsou zcela běžné.

Klasika od legendy Queen

Swingové tance vznikly v afroamerických komunitách na přelomu 20. a 30. let 20. století. Tančilo se na dobovou jazzovou hudbu. Od té doby se vyvinulo mnoho stylů swingu jako třeba Lindy Hop, Jitterbug, Balboa a Shag. Každý z nich má své fanoušky dodnes a stále se tančí. Talentovaný pár Ryan a Karla jsou díky svému tanečnímu umění slavní a na sociálních sítích nemusejí vyvádět psí kusy, aby získali lajky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jejich vystoupení na americkém šampionátu je fúzí swingu s trochou moderny. Tradiční pecku od kapely Queen skvěle zremixovali. V části zní famózní hlas Freddieho Mercuryho a z části hit zpívá boyband 5IVE, včetně rapové sekvence. Ryan s Karlou mají dokonale zvládnuté klasické swingové pohyby. Kroutí boky, klouzají po parketu v houpavém frázování, ale je v tom i kus rocku a popu.

Swing okořenili jinými styly

Karla dokonce předvede i špetku z baletního umění a Ryan zase několik kroků charakteristických pro krále popu Michaela Jacksona. Bylo vidět, že se oba velmi baví. Odlišné pojetí swingového tance protkaného prvky z baletu, latinskoamerických tanců, street dance, hip hopu i rocku a dalších publikum nadchlo. Svůj tanec zakončili moderní pózou typickou pro jejich generaci.

Co říkáte na tento swingový tanec?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články