Tajně natočila ušlechtilé chování 3 teenagerů: Pomohli sesbírat tašku kaštanů, kterou malý klouček rozsypal

Když se malý kluk dostal do svízelné situace, tři teenageři neváhali a pomohli mu. Jejich nezištný čin zachytila na video náhodná pozorovatelka.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V médiích i na internetu jsou poslední dobou zmiňovány informace o nevhodném či přímo nepřípustném chování mladých lidí. I v takovém věku někteří užívají omamné látky, popíjejí alkohol a šikanují především mladší děti. Lidé toto chování většinou přisuzují špatné výchově, nevšímavosti jejich rodičů a dnešní době plné sociálních sítí a násilnických videí. Proto je úžasné, když se naopak objeví někdo, kdo se zachová mile, hrdinsky a ochotně.

Sběr kaštanů je oblíbenou činností nejen dětí

Podzim je pro mnoho lidí oblíbeným ročním obdobím. Nádherně se totiž zbarvuje listí stromů, které poté hraje všemi barvami a vytváří nádherné scenérie. A příroda rozdává mnoho svých plodů, mezi které patří také kaštany, jež ve vhodnou dobu samy padají na zem. Zde je najdou buď zvířátka, která si na nich pochutnávají, nebo lidé. Především děti jejich sběr velmi baví. Poté z nich mohou vytvářet různé postavičky nebo je odnést s rodiči do krmelce a nakrmit jimi srnky a další lesní zvěř.

A možná jeden z těchto plánů měl i malý chlapec, který měl nasbíranou plnou tašku kaštanů. Muselo mu to jistě zabrat dlouhý čas. Když se však blížil k přechodu pro chodce, taška se protrhla a hnědé plody se rozkutálely všude kolem. Chlapec zprvu nevěděl, co dělat. Jen stál a smutně koukal na tu spoušť. Najednou k němu však přiběhli tři teenageři, kteří se zachovali naprosto úžasně. Celou situaci natočila žena sedící v opodál zaparkovaném autě a poté video sdílela na svém TikToku.

Teenageři se zachovali skvěle a dojali mnoho lidí

Tito tři mladíci neváhali ani chvíli a pomohli malému chlapci kaštany sbírat. Ochotně se pro ně ohýbali a snažili se mu tak usnadnit práci. Člověk by bohužel spíše čekal, že se mu budou smát a nastřádané plody třeba i rozkopávat a rozdupávat. Oni se však zachovali opravdu přátelsky a pro mnoho lidí překvapivě. Stejně jako teenageři, o jejichž pomoci stařence jsme již před nedávnem psali.

@wk_740 #iława i pomocna #młodzież ♬ Acoustic Folk Instrumental – Yunusta

Sdílené video okamžitě vyvolalo vlnu dojetí a vděku a okomentovalo jej mnoho internetových uživatelů. „Nádhera, potlesk pro vás a vaše rodiče, kteří vás dobře vychovali,“ napsal jeden ze sledujících. Takových lidí už moc není,“ dodal další. Musím říct, že video mě také dojalo. Když si představím, že by se to stalo mému synovi, bylo by mi ho velmi líto. Mladíci se zachovali opravdu skvěle. Pro mě jsou příkladem toho, že tento svět ještě možná není úplně ztracený. Kéž by bylo více takových jedinců mezi námi.

Co říkáte na jejich reakci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články