„Tchyně mi řekla, že by jí bývalá mého manžela dala hezčího vnuka. Jsou spolu stále v kontaktu,“ zoufá si žena

Čtenářka Pavla se v dopise svěřuje se svým trápením, které zažívá s tchyní. To, co si od ní vyslechla po narození syna, překročilo všechny meze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy v rodině bývají někdy velmi komplikované. A když si muži přivedou domů své vyvolené, jejich matky to někdy až příliš těžce nesou. Často se stává, že tchyně a snachy mají mezi sebou špatné vztahy. Je to dáno nejspíše tím, že objektem zájmu těchto žen je jeden muž. Obě chtějí být u něj na prvním místě, ale to bohužel nejde. A tak mezi nimi nastává určitá rivalita, která obvykle končí buď rozpadem vztahu, nebo snížením frekvence návštěv na minimum. Své o tom ví paní Pavla Jánská, která se v dopise svěřila se svým trápením.

Tchyně stále básnila o své bývalé snaše

Paní Jánská poznala svého muže Jindru před několika lety. Tehdy byl již rozvedený a ona rozhodně neměla žádný vliv na rozpad jeho prvního manželství. Nikdy se o jeho bývalou ženu moc nezajímala, on jí pouze řekl, že se po třech letech rozešli kvůli rozdílným hodnotám a prioritám. Paní Jánská tedy byla ráda, že má její partner minulost vyřešenou, a společně se věnovali již jen přítomnosti a společné budoucnosti. Po dvou letech vztahu ji přítel požádal o ruku a ona samozřejmě souhlasila.

Když stanovili datum svatby, řekla paní Jánská svému snoubenci, že by asi bylo vhodné seznámit se s jeho matkou. Sice se trochu cukal, ale nakonec schůzku domluvil. Předtím ji však varoval, že je jeho matka trošku divná. Říkala si, že přece nemůže být tak hrozná, ale opak byl pravdou. Celou návštěvu jen básnila o Jindrově ex, kterou nazývala „naše Dominička“. I po rozvodu s ní totiž byla v kontaktu. Paní Jánská byla znechucená a chtěla co nejdříve odejít pryč.

To, co řekla, už byla poslední kapka

I na svatbě její novopečená tchyně stále zmiňovala Jindrovu bývalou manželku, dokonce utrousila poznámku: „No naše Dominička měla teda mnohem hezčí svatební šaty.“ Paní Jánská se to snažila neřešit a svatbu si náramně užila. Postupem času jí však každá tchynina uštěpačná poznámka vadila a urážela ji víc a víc. „Naše Dominička učí na univerzitě. A tu polévku teda vařila lépe,“ a mnoho dalších podobných jedovatých řečí. Jediné, co paní Jánskou drželo nad vodou, bylo to, že vztah s jejím manželem byl skvělý a harmonický.

žena a dítě iZdroj fotografie: Pixabay

Vše ale vyvrcholilo po narození jejich syna. Když přišla poprvé po porodu tchyně k nim domů, aby se na prvorozeného vnuka podívala, řekla něco, co paní Jánská už nepřekousla. Tchyně počkala, až Jindra odejde do vedlejší místnosti, a své snaše oznámila: „No, Dominička by mi tedy porodila mnohem hezčího vnuka.“ V tu chvíli paní Jánská vybouchla vzteky a svou tchyni z bytu vyhodila. Manželovi celou situaci popsala a dala mu ultimátum. Buď jí ta čarodějnice nepřekročí práh domu a svého ošklivého vnuka už nikdy neuvidí, nebo se s ním rozvede a odejde i s dítětem.

Manžel byl smutný, ale vše dodržel. Chápal, že už se jeho žena nechce dál nechat ponižovat. A tak matku navštěvuje sám. Ví, že se chová hrozně, ale rodiče si člověk nevybírá. Paní Jánská občas udělá ústupek a povolí, aby vzal syna na chvíli s sebou ke své matce. Přestože jí tchyně nabízela pomoc se starostí o vnuka, protože se cítí sama, řekla jí paní Jánská, ať si jde za Dominičkou. „Jsem rozhodnutá, že už se s tou jedubábou nechci nikdy setkat, a za tím si stojím,“ ukončila těmito slovy svůj dopis paní Jánská.

Co si myslíte o jejím rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články