Učitel přišel zazpívat vlastní písničku a na pomoc si vzal své žáky: „Mám svý fáro, o přestávce jdu na cigáro,“ zní refrén

Vystudovaný pedagog se rozhodl zkusit štěstí v soutěži pro nadané s vlastní skladbou. Zazpívat vtipný text o profesi, která je jeho každodenním chlebem, mu pomohli jeho žáci.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Populární talentové soutěže mají primárně odhalit nadané soutěžící, mnohdy ale ukazují mnohem víc. Silné lidské příběhy, zajímavé osudy nebo výjimečná spojenectví. Jinak na tom nebylo ani vystoupení šestadvacetiletého Pavla Horejše, který se zúčastnil jednoho z předchozích ročníků soutěže Česko Slovensko má talent. Pavel se živí jako učitel a spolu se svými žáky na pódiu demonstroval velmi úzký a přátelský vztah, jaký si s nimi vybudoval.

Desítky dětí vyběhly na pódium

Když se na pódiu zjevil mladík v džínách a s kytarou, málokoho by napadlo, že jde o pedagoga. Porotcům řekl, že přijel ze Šumavy, konkrétně z městečka Sušice, a bude zpívat. Jsem vystudovaný učitel, vymyslel jsem písničku, která se jmenuje Učitel, jak jinak by se mohla jmenovat, a děti zpívají mezihru. Mám je tady s sebou,“ řekl soutěžící.

V tu chvíli ze z hlediště přihnalo asi třicet školáků, kteří si na jevišti stoupli po bok svého kantora a byli připraveni ho podpořit při jeho vystoupení. Vytvořili opravdu početný tým, což neuniklo porotě. „To je zatím největší kapela, kterou jsme tady měli,“ reagovala porotkyně Marta Jandová. Sbor obklopil talentovaného učitele s kytarou a jejich číslo mohlo začít.

Učení mu respekt přineslo

Skladba, s níž kantor se svými žáky vystoupil, byla opravdu originální. Ve skladbě Učitel její autor vysvětloval, že když byl malý, pilně studoval, aby se stal doktorem s titulem a mohl zaprodat duši. „A teď mám svý fáro, o přestávce jdu na cigáro, je to fakt skvělý řemeslo. A mám fajn háro, ať je zima nebo jaro, učení mi respekt přineslo,“ zpívaly děti refrén spolu se svým učitelem a rozhazovaly do vzduchu bankovky.

Jaro Slávik iZdroj fotografie: Nextfoto

Publikum vystoupení zajímavého uskupení odměnilo potleskem. Porotci byli lehce zaskočení. „Přemýšlím, že v Čechách je to povolání jiné než na Slovensku,“ podivoval se nad textem o učitelském řemesle obávaný porotce Jaro Slávik. Soutěžící pedagog jim vysvětlil, že text je záměrně ironický. Sudí, kteří nakonec zpívajícího učitele poslali do další fáze soutěže, také ocenili, jak hezký vztah se svými žáky má.

Co říkáte na vystoupení zpívajícího učitele a jeho žáků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat