Při vystoupení ukrajinsko-ruského páru bylo v publiku hrobové ticho. „Vypadají jako z jiného světa,“ prohlásila Marta Jandová

Při vystoupení v talentové soutěži se všem přítomným tajil dech. Duo umělců porotě předvedlo něco nevídaného.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Televizní talentové soutěže jsou divácky oblíbené nejen proto, že v nich občas zazáří nějaká budoucí hvězda, ale i díky tomu, že lidé mohou vidět velmi neobvyklá vystoupení. Nezřídka se v nich totiž stává, že své umění předvedou soutěžící, kteří už na první pohled svou vizáží signalizují, že nepatří do tohoto světa. Když pak své číslo rozjedou i v podobném duchu, prostě máte dojem, že snad cestují časem a prostorem.

Kostýmy soutěžících poutaly pozornost

Přesně to byl případ Dua Viola, které se pokusilo získat přízeň poroty i diváků v jednom z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent. Už když oba soutěžící vkročili na jeviště, bylo zjevné, že nepůjde o běžné vystoupení. Jejich kostýmy vypadaly nadpozemsky, čehož si všimla i porota. „Oba vypadají jako z jiného světa,“ špitla směrem ke kolegům v porotě Marta Jandová.

Zajímavě podivné duo tvořila třiačtyřicetiletá Mariana, jež pochází z Ruska, a padesátiletý Viktor, který se narodil na Ukrajině. Oba se ale svěřili, že už delší čas žijí v Berlíně. Nakonec s porotci také komunikovali v němčině. Když sudí na soutěžících vyzvídali podrobnosti o jejich životě, dozvěděli se, že Duo Viola tvoří pár nejen na jevišti, ale také v soukromí.

Křídlo ze smyčců se vzneslo

Viktor vysvětlil, že jako umělecké duo spolupracují už dvanáct let a se svým vystoupením, které hodlali předvést v talentové soutěži, cestují po celém světě už dva roky, přesto je to pro ně v rámci náročnosti stále novinka, u níž i jim tuhne krev v žilách. Když porota zavelela, že pódium je jen jejich, rozezněly se tklivé tóny violy, na kterou začala hrát Mariana. Během vystoupení k ní několikrát přišel Viktor a opakovaně jí měnil smyčce za různě velké.

Zpěvačka Marta Jandová iZdroj fotografie: Nextfoto

Pak se ale rozjelo jakési iluzionistické číslo. V publiku bylo hrobové ticho. Viktor začal různě velké smyčce propojovat, až vznikla konstrukce připomínající ptačí křídlo. Nakonec na něj zespodu zavěsil samotný hudební nástroj a celé se to vzneslo nad hlavy obou soutěžících. Mariana se zespodu violy dotýkala oběma rukama a u toho zpívala. „Vzali jste mě úplně na jinou planetu,“ zhodnotila vystoupení Marta Jandová. Porotci poslali Duo Viola do další fáze soutěže.

Co si myslíte o vystoupení Dua Viola?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat