Česko Slovensko má talent oslnila dívka s písní Andrey Bocelliho. Za svůj výkon putuje rovnou do finále

Rychlá mluva sympatické učitelky okamžitě zaujala porotce. Vypadalo to, že jí příliš šancí na úspěch nedávají. Jenže pak začala zpívat a porotě spadla brada.

i Zdroj fotografie: FTV Prima
                   

Když se v populárních talentových show objeví soutěžící, který má velké nadání, a navíc zaujme i svým příběhem, má zaděláno na vítězství. To je i případ čtyřiadvacetileté učitelky základní umělecké školy Anny Slížové, která trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou. Její poněkud rychlejší mluva zpočátku vzbudila u poroty show Česko Slovensko má talent pochybnosti. Když to ale sympatická soutěžící rozjela na pódiu, nikdo v sále se nestačil divit.

Chce být lepším člověkem i učitelem

Do talentové show se přihlásila jen tak pro radost. Miluje totiž zpěv. „Zpívám srdcem. Je to můj smysl života,“ řekla FTVPrima. Svoje zkušenosti i nadšení předává také svým žákům v základní umělecké škole ve slovenské obci Veľké Uherce, kde pracuje jako učitelka. „Baví mě práce s dětmi, fascinuje mě i to, že mám šanci každého žáka osobně poznat i po lidské stránce,“ vysvětlila Anna. Z vlastní zkušenosti ví, jak je individuální přístup důležitý.

Na svá školní léta totiž nevzpomíná úplně v dobrém. „Na základní škole jsem to neměla vždy lehké, protože mám ADHD. Proto se snažím nikoho neodsuzovat a hledat si cestu k dětem. Chci být lepším člověkem a lepším učitelem, než byli ti, kteří učili mě,“ řekla talentovaná učitelka. Do show se přihlásila, protože chce inspirovat své žáky a všechny, kteří se kvůli svému postižení nesetkali s pochopením.

Jste na hranici geniality, rozplýval se přísný porotce

Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ve zkratce ADHD) je vrozené neurovývojové onemocnění. Sympatická učitelka přiznala, že se s ním potýká i v dospělosti. Její velmi překotná mluva neunikla pozornosti poroty. Já to mám taky, ale bojuju s tím,“ prohlásil porotce Jakub Prachař. Pak ale talentovaná soutěžící spustila a bylo zřejmé, že porucha ji při zpěvu nijak neomezuje. Náročná operní skladba Time to Say Goodbye od pěvců Andrea Bocelli a Sarah Brightman byla v jejím podání ohromující.

Jakub Prachař iZdroj fotografie: Nextfoto

Když mladá učitelka dozpívala, sklidila bouřlivý potlesk. Celá bratislavská Incheba Expo aréna, tedy včetně přísné poroty, stála na nohou. Na tváři dojaté soutěžící se objevily slzy. „To byla taková exploze. Vy jste na hranici geniality,“ reagoval na vystoupení obávaný kat poroty Jaro Slávik. „Bylo to zabijácké,“ rozplýval se speciální pátý porotce, a sice slovenský raper Ego. Po chvilce stiskl zlatý bzučák a poslal skromnou Annu přímo do velkého finále show. Utká se tam třeba i s ženou z publika, která také dostala zlatý bzučák, jak psal DámskýDeník.

Chce inspirovat ostatní, aby překonali strach

Sympatickou učitelku to zaskočilo i nadchlo. Jejím záměrem nebylo vyhrát soutěž, ale inspirovat ostatní a pokusit se překonat svůj strach i sama sebe. „Mým cílem v hudbě je dát studentům maximum a předat jim své zkušenosti. To je pro mě cennější než vystupování na velkých pódiích. Mám totiž své démony, se kterými se snažím pracovat. Ale někdy se mi stane, že jsem hodně zmatená, a pak si nevěřím. Našla jsem se spíš v učení,“ řekla Anna deníku NovýČas.

Co říkáte na vystoupení talentované učitelky s ADHD?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články