Letuška ukázala tajnou chodbu v letadle a vyvolala senzaci. „Zaplatím zlatem, jestli se tam jednou budu moct podívat,“ píší lidé

Nenápadné dveře, které v letadlech společnosti Emirates snadno minete, ukrývají tajnou chodbu, která slouží výhradně letuškám.

Letoun společnosti Emirates i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Cestování mnoho lidí naplňuje a považuje to i za osobní vášeň. Co takhle ale cestovat a ještě za to dostat zaplaceno? Takovému parametru odpovídá například práce letušky. Starat se o komfort cestujících je krásná práce, která ovšem rozhodně není jednoduchá a snadná, jak se na první pohled může zdát.

Úsměv zdaleka nestačí

Rozhodně neplatí, že žena musí mít míry modelky, umět několik světových jazyků a mít vystudovanou speciální školu (přestože ukončené středoškolské studium je samozřejmostí), uvádí web Letuškou. Každá společnost vybírá své vhodné adepty na základě mnoha parametrů, mezi které se řadí také například týmová práce, dobrý zdravotní stav, milé vystupování, profesionalita, upravený vzhled a dobré komunikační schopnosti.

Také ale empatie a správné vyhodnocení situace hraje roli. DámskýDeník popisoval situaci, kdy letuška zachránila život 14leté dívce.

Společnost Emirates patří mezi nejprestižnější letecké společnosti a jejich nároky na kandidáty jsou vysoké. Vyhlášené konkurzy jsou několikakolové a opravdu jen hrstka vyvolených rozšíří řady jejich stevardů. Web Novinky uvádí informaci, že Emirates zaměstnává po celém světě zhruba 22 000 stevardů, z toho 304 Čechů. Zpravidla provozují dlouhé lety, a protože letuška je také jen člověk, potřebuje si během letu odpočinout.

Tajná chodba v letadle

Virálním se stal příspěvek letušky na TikToku pracující právě pro společnost Emirates. Na palubě letadla mají k dispozici tajné dveře, které ukrývají jejich koutky určené k odpočinku.

@notyourdamn_life

Where do flight attendants of Emirates rest during a flight? The Answer: #emiratescabincrew #emirates🇦🇪 #flybetter #emiratesbestairline

♬ original sound – JustYourGray – NotyourBusiness

Úzké schody vedou do horní části letounu. Zde má každá stevardka k dispozici postel a malou televizi. Pro zajištění maximálního soukromí mohou zatáhnout závěs. Příspěvek získal mnoho pozitivních komentářů. „Můžu zaplatit letušce, aby mi tohle místečko pronajala,“ píše se smíchem Jerry. „Lepší než moje sedadlo,“ přidává se Jasem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články