Neuvěřitelný výkon týmu synchronizovaného bruslení na známou píseň Bohemian Rhapsody

Diváci se zatajeným dechem sledovali neuvěřitelné představení, které předvedl kanadský tým synchronizovaného bruslení.

krasobruslení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krasobruslení je velmi těžký a náročný sport. Na druhou stranu jeho estetičnost a ladnost uchvátila mnoho diváků a fanoušků. Přestože jej někteří odsuzují a mají ho za stupidní tancování na ledě, rozhodně tomu tak není. Lidé se mohou kochat výkony jednotlivců, párů, ale také celých skupin. Jedna z nich naprosto vyniká svým uměním, a právě proto získala zlato na Mistrovství světa v synchronizovaném bruslení.

Synchronizované bruslení opravdu není jednoduchý sport

Synchronizované bruslení je náročný bruslařský sport, v němž své umění předvádí 8 až 20 bruslařů, kteří společně tancují jako tým. V této kategorii je nutná přesnost a naprostá shoda všech členů skupiny. Přestože se jedná o velmi zajímavou a oblíbenou podívanou, synchronizované bruslení není součástí olympijských her. US Figuring Skating a další mezinárodní bruslařské organizace sice usilují o zařazení tohoto sportu do zimních olympijských her, ale zatím bezúspěšně.

Naštěstí jsou pořádány různé mezinárodní soutěže, a to i Mistrovství světa v synchronizovaném bruslení, kterého se každoročně účastní nespočet klubů a skupin, jež tento sport milují a provádí jej s nejvyšší precizností. Mezi naprostou špičku také patří kanadský tým NEXXICE, jenž každoročně předvádí opravdu dokonalá a dechberoucí vystoupení. Právem vyhrávají většinu soutěží, kterých se účastní. Je neuvěřitelné, jak precizně provádí jednotlivé figury, aniž by o sebe zavadili.

Video, u kterého se vám bude tajit dech

Krasobruslařský tým NEXXICE reprezentuje Burlington Skating Center v Brulingtonu, který se nachází v kanadském Ontariu. Má mnoho věkových kategorií, do kterých, jak informuje web Nexxice, se může přihlásit jakýkoli zapálený bruslař. Naprostým klenotem je však jejich seniorský tým, který se stal již dvacetkrát kanadským národním šampionem, a to v letech 2007 až 2015, 2017 a 2023. Dále členové v této věkové kategorii získali také stříbrné i bronzové medaile.

Diváky naprosto ohromili svým vystoupením na světoznámou skladbu Bohemian Rhapsody od kapely Queen. Video, které na svém YouTube kanále seniorská skupina zveřejnila, má již přes 1,5 milionů zhlédnutí a přes pět set obdivných komentářů.

Při pohledu na jejich představení se vám bude tajit dech. Stejně jako při vystoupení, které předvedl krasobruslařský pár, o jehož emotivním vystoupením jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali. Všichni tito talentovaní lidé dokazují, jak krásný sport krasobruslení je.

Jak se vám jejich vystoupení líbilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články