Krasobruslařský pár doslova vyrazil publiku dech svým dokonalým vystoupením. Takovou preciznost a emoce svět neviděl

Ruská reprezentace se může pochlubit skvělými krasobruslaři. Tatiana Volosozharová a Maxim Trankov v Oberstdorfu divákům doslova vyrazili dech.

i Zdroj fotografie: Luu / Creative Commons / CC BY-SA

Ruský krasobruslařský pár Tatiana Volosozharová a Maxim Trankov předvedli na krasobruslařské soutěži Nobelhornova trofej (jež se každoročně koná v německém Oberstdorfu) výkon, za který se nemuseli stydět. Všichni si dělali legraci, že Maxim si vzal zlaté kalhoty, aby vyhrál a ladil se zlatou medailí.

Vítězná choreografie hvězdného páru

Vybrali si poměrně náročnou choreografii na téma Jesus Christ Superstar od Lloida Webbera. Tu zvolili, aby získali zlatou medaili. Byla to pro ně opravdu velká výzva, ale nenechali se zaskočit, pilně trénovali a vyplatilo se jim to. Opravdu ji vyhráli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Úspěchy Tatiany Volosozharové

Jedná se o ukrajinskou krasobruslařku, která reprezentuje Rusko. Stala se dvojnásobnou olympijskou vítězkou v krasobruslení v párech, mistryní světa v krasobruslení z roku 2013 a čtyřnásobnou mistryní Evropy. Tatiana začala bruslit ve čtyřech letech. V té době trpěla mírnou nadváhou a trenér jí nedával moc šancí. Nakonec to s ní zkusil a vyplatilo se to – stala se z ní opravdu skvělá krasobruslařka.

Maxim Trankov – sportovec inspirovaný rodinou

Je to ruský krasobruslař, dvojnásobný olympijský vítěz v krasobruslení a čtyřnásobný mistr světa. Jednou se stal i mistrem Evropy v krasobruslení. S bruslením začal ve čtyřech letech. Jeho rodiče byli také sportovci, a tak chtěli, aby se také zapojil a stal se sportovcem jako oni. V jedenácti letech započal svou kariéru v párovém bruslení.

Nejen společná kariéra, ale i život

Toto výborné partnerství započalo v roce 2010. Poprvé je diváci mohli vidět na ruském šampionátu, kde hned získali zlatou medaili. Společně vyhráli dvě zlaté medaile na olympijských hrách v Ruském Sochi. Byli prvním párem, který překonal hranici 230 bodů na mistrovství světa v krasobruslení.

Časem se z partnerů na ledě stal i pár v osobním životě. V roce 2015 se zasnoubili. Nyní si dávají kariérní přestávku. V roce 2017 se jim narodila dcera Angelika a letos přivítali na svět syna Theodora.

Zdroj: DailyMail