„Synovi je 21 let, ale nedokáže se o sebe postarat. Chci, aby mi platil nájem,“ říká matka

Synovi naší čtenářky je už více než 20 let a stále bydlí s matkou. To by nebyl problém, kdyby se celé dny jen neválel na gauči. Navíc odmítá finančně pomoci s chodem domácnosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento příběh nám minulý týden do redakce zaslala čtenářka Andrea Machová z Hradce Králové. Situace u ní doma začíná být bezvýchodná a ona je z toho už opravdu zoufalá. Její syn Pavel se po maturitě rozhodl nepokračovat ve studiu a raději si chtěl najít práci. To se mu ale nepovedlo, a tak stále bydlí u své matky a peníze získává z pochybných zdrojů.

Celé dny nic nedělá

Po skončení střední školy Pavel plánoval, že si najde práci v oboru stavebnictví, který vystudoval. Paní Machová byla ráda, že se konečně osamostatní, protože na svého syna byla už několik let po rozvodu úplně sama. Jenže Pavel ve své snaze sehnat si příjem polevil a postupně zlenivěl. Teď bydlí ve svém pokoji u matky, celé dny se jen válí doma na pohovce a odmítá situaci měnit.

Má jen brigády

Jeho jediné peníze pocházejí z brigád, které mu občas seženou jeho kamarádi. Pomáhá na stavbách nebo rekonstrukcích, ale všechny tyto peníze si nechává pro sebe a své matce na chod domácnosti nepřispívá ani korunu. Ta už neví, jak Pavla přesvědčit, že takhle to opravdu nejde. Vadí jí, že se o sebe ve svém věku vůbec nedokáže postarat.

Odmítá kompromis

Paní Machová sama tvrdí, že už by byla ochotná přistoupit i na nějaký kompromis. Po Pavlovi chtěla alespoň část jeho peněz, aby mohla zaplatit nájem, elektřinu, vodu a také jídlo, které Pavlovi vaří. Jenže on to odmítá. Tvrdí, že jako jeho matka má povinnost ho živit a že se opravdu snaží najít si práci. Celé dny však proleží u televize nebo počítačových her.

Takhle mu to vyhovuje

Pro Pavla je celá situace samozřejmě velmi výhodná, jelikož se u své matky má skvěle, téměř jako v hotelu. Ta ale přiznala, že často probrečí celý večer a situaci si dává za vinu. Přemýšlí, kde ve výchově udělala chybu, že je její syn nyní tak líný. Nechce navíc poškodit jejich vztah, protože Pavel je její jediný syn, kterého má přes to všechno moc ráda. Doufá, že si Pavel brzo uvědomí, že takhle žít nechce, a problém se tak vyřeší bez dalších hádek a křiku.

Jak byste se zachovali na místě Andrey?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články