18letá Viki jedla jen 3 jablka denně, aby si udržela místo ve světě modelingu. Po 5 letech nastal brutální zlom

Modelka nějakou dobu žila jen o 3 jablcích na den. Tlak na udržení dokonalé postavy v tomto odvětví mnohdy nutí ženy dělat věci, které jsou už skutečně za hranou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Následující příběh ukazuje, jaký také může být život modelek. Není to jen ono známé pozlátko, krásné šaty a hvězdné prostředí. Za perfektním vzhledem mladých žen se často schovává spousta odříkání a tvrdé práce na sobě samé. Náš příběh rozhodně není hoden následování, ale je dobré vědět, že se i něco takového ve skutečnosti může stát.

Radostný vstup do nového života

Victoire Macon Daurxerre měla stejně jako její vrstevnice své sny o budoucím povolání. Toužila studovat v Paříži. Jednou šla se svou matkou nakupovat do obchodního domu, kde právě probíhal nábor nových adeptek na práci v modelingu. Společnost Elitte přesvědčila mladou dívku, aby se k ní připojila. Zaujala ji totiž svou bezprostředností a přirozenou krásou. Victoire s nadšením souhlasila, stane se tedy modelkou.

Jen 3 jablka denně

Přísné podmínky modelingové agentury se týkaly hmotnosti modelek. Aby mohla Victoire dosáhnout úspěchu ve své nové profesi, musela pečlivě hlídat svoji váhu a nepřibrat ani setinu gramu. Jedla jen 3 jablka denně a pila minerální vodu. Podařilo se jí prorazit do první dvacítky nejpopulárnějších modelek. Za odměnu si občas dopřála malý kousek kuřecího masa nebo ryby. Na první pohled ve světle reflektorů vypadalo vše krásně, ale skutečnost byla zcela jiná.

Z normální dívky anorektičkou a bulimičkou

Victoire si pochopitelně chtěla svůj úspěch udržet, proto musela svou hmotnost úzkostlivě hlídat. Nedovolovala si jíst více, aby náhodou nepřibrala. Jenže tento životní styl se negativně podepsal na jejím zdraví. Stala se z ní vychrtlá anorektička. Začaly jí padat vlasy, trpěla osteoporózou a depresí. Psychika dívky dostala zabrat, až se nakonec pokusila i o sebevraždu. Nikdo to nechápal, byla přece bohatá a úspěšná.

Osm měsíců modelingu

Po osmi měsících dala Victoire modelingu vale a pokusila se vrátit do normálního života. Podařilo se jí přibrat a dát se psychicky do pořádku. Rozhodla se o svých zkušenostech napsat knihu, aby lidé věděli, že být modelkou nemusí být zrovna to největší terno. Chtěla také ukázat svět modelingu mladým děvčatům, které o něm sní. Měly by mít povědomí, do čeho by šly.

Co si myslíte o životě modelek?

Zdroj: BBNCommunity
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články