Katka s Broňou měli svatební dar rozbalit, až bude jejich vztah na dně. Když ho po 9 letech otevřeli, pochopili život

Poslední svatební dar ležel na polici ve skříni dlouhých 9 let, než ho pár otevřel. Čekali v něm recept na šťastné a spokojené manželství, ale mýlili se.

i Zdroj fotografie: Uživatel Londontown / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Vybírat svatební dar pro novomanžele není lehký úkol. Chcete jim darovat něco hezkého, využitelného a současně originálního. Zkrátka a jednoduše je žádoucí, aby měli po rozbalení dárku radost. Jenže někdy to může trvat pěkně dlouho. Čerství novomanželé Kateřina a Bronislav nerozbalili dar ke své svatbě dlouhých 9 let. Pro své jednání však měli zajímavý důvod, požádala je o to totiž teta jednoho z nich.

Doufali, že dárek nikdy nerozbalí

Poslední svatební dar zabalený v bílé krabici nechal pár 9 let na polici ve skříni. Teta Alžběta, která ho novomanželům věnovala, k němu totiž přiložila obálku se vzkazem. Neotvírejte, dokud se neobjeví první neshoda,“ stálo v dopise. Kateřina a Bronislav se rozhodli přání tety respektovat. Když se brali, byli zamilovaní a o nějakých hádkách nemohla být řeč. Tehdy možná doufali, že dárek nikdy nerozbalí.

Jenže roky ubíhaly a manželství občas provázely hádky, přesto balíček zůstal netknutý. „Během 9 let našeho manželství došlo k mnoha hádkám. Několikrát jsme dokonce oba uvažovali o rozvodu, ale nikdy jsme onu krabici neotevřeli,“ řekla Kateřina. Na dárek nezapomněli, ale spíše měli obavy z jeho otevření. „Upřímně si myslím, že jsme se oba vyhýbali rozbalení krabice, protože by to znamenalo naše selhání,“ dodala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bude hůř a nebudou mít co rozbalit

Myšlenku, že by jejich manželství mohlo ztroskotat, si nechtěli připustit. Oba byli příliš tvrdohlaví a odhodlaní svazek udržet navzdory hádkám. Stále častěji však na balíček ve skříni mysleli. „Je opravdu čas krabici otevřít? Co když to není náš nejhorší boj? Co když bude hůř a my nebudeme mít svůj dárek?“ přemítali. Nakonec balíček pokaždé zůstal nedotčený na svém místě. Pak se ale jedné noci všechno změnilo.

Manželé uložili děti do postele a otevřeli si láhev vína. Povídali si o nadcházející svatbě, na niž byli pozvaní, a o tom, jaký dárek by novomanželům měli koupit. Vzpomínali i na to, který z jejich svatebních darů v nich zanechal největší dojem. Shodli se na tom, že je to paradoxně ten dosud nerozbalený. „Je to zvláštní, ale nejdůležitější je pro nás dárek, co stále trčel ve skříni,“ vypráví Kateřina. Tehdy se rozhodli ho otevřít.

Našli odvahu svatební dar rozbalit

Po 9 letech manželé našli odvahu balíček otevřít. Uvnitř byly dva ručně psané vzkazy – jeden adresovaný Bronislavovi, druhý Kateřině. Byla v něm i hotovost, křišťálová váza, dvě skleničky na víno, mýdlo, pěna a olej do koupele. Zajděte si pro něco dobrého, co máte oba rádi,“ stálo ve vzkaze pro Kateřinu. „Kup květiny a láhev vína,“ bylo ve vzkazu pro Bronislava. To vše mělo páru pomoci překonat případné hádky a problémy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nešlo o věci nebo peníze v balíčku, ale o poselství. „Celou dobu jsme předpokládali, že obsah krabice je klíčem k záchraně manželství, že existuje nějaký trik, o kterém jsme neměli tušení,“ vzpomíná Kateřina na chvíli, kdy rozbalovali poslední svatební dar. Namísto toho teta se strýcem, již byli manželé skoro 50 let, pár naučili trpělivosti, porozumění a kompromisu. Dárek partneři neotevřeli ve špatné chvíli, ale když byl jejich vztah silný.

Jaký svatební dar na vás udělal dojem?

Zdroj: AbcNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články