Po svatbě hosté obdrželi dopis s vyúčtováním. Na internetu se kvůli tomu strhla bouře: Lidé se dohadují, kdo je v právu

Mnohokrát se stane, že svou účast potvrdíte a potom ze všemožných důvodů dorazit nemůžete. To se ale může vymstít.

Svatební pár s prstýnky i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Svatba je jedinečná událost. Předchází jí měsíce příprav, plánování, změn a realizací. Není proto divu, že přestože se jedná o krásný okamžik, pro svatební pár může být právě toto období nesmírně stresující. A to ať už si plánujete svatbu sami nebo si na to najmete event manažera. To, co se ale přihodilo jednomu z hostů v Americe, snad nemá obdoby.

Co se může pokazit

Na svatbě se může pokazit snad tisíc a jedna věc. Svědčí o tom také například příběh, který DámskýDeník zveřejnil. Většina svatebních hostů si odnesla nemilou vzpomínku v podobě otravy jídlem. Celou akci ale může zhatit také počasí, opoždění dodávek, nesprávně padnoucí svatební šaty, časový skluz či nedostatek pití, jak píše web BeremeSe.

Americký pár Doug Simmons a Dedra McGeeová se rozhodl uspořádat svůj velký den na Jamajce. Na svatbu bylo pozváno celkem neuvěřitelných 109 hostů, informuje web iNews. Spousta z nich účast potvrdila, nicméně nakonec na událost nedorazili. A to svatební pár nesl velmi těžce. Natolik, že se rozhodl jim to naúčtovat zpětně.

Faktura za neúčast

Jeden z hostů, který tento nemilý dárek obdržel, se rozhodl fakturu zveřejnit. Je ve výši 240 dolarů za pár, tedy zhruba 5 500 Kč. Poplatek zahrnuje večerní pohoštění.

A newly wed couple in Jamaica Doug Simmons, 44, and Dedra McGee (now Simmons), 43, from Chicago has made it very clear…

Posted by 95 TIME FM on Wednesday, September 1, 2021

Diskuzní fóra se plní různorodými příspěvky, a zatímco jedna skupina brání svatební pár, který skutečně musel vynaložit finance za někoho, kdo se neukázal, druhá skupina brání hosta. „Když mě pozvou na svatbu, tak to přece nebudu platit. Od toho jsou svatební dary,“ reaguje paní Klára S. z Boskovic. Na obranu svatebního páru – ani jeden z hostů, který nejprve účast sliboval, se následně neomluvil, že se nezúčastní. To je rozlítilo nejvíce, a přestože se tím možná jejich seznam přátel zúžil, svého rozhodnutí pár nelituje.

Kdo je podle vás v právu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články