Suchánek zavzpomínal na poslední momenty s Gottem: „Popadl mě kolem krku a začal plakat“

Podnikatel a mecenáš George Suchánek opět přiletěl z USA domů. Zavzpomínal na své poslední setkání s legendárním Karlem Gottem. Mistr se tehdy dokonce rozplakal.

Karel Gott i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Jiřího George Suchánka a Karla Gotta pojilo dlouholeté přátelství, znali se už od dob zpěvákovy největší slávy. Suchánek se teď po letech vrátil z USA zpět domů a pro novináře zavzpomínal na své poslední setkání s Karlem Gottem v roce 2017. Jejich dojemný rozhovor si bude pamatovat napořád.

Vede českou restauraci v USA

Jiří George Suchánek do USA emigroval za totality v roce 1965. Tehdy měl v kapse jen deset dolarů, ale svou vytrvalostí a snahou se dokázal vypracovat až na vlivného podnikatele. V New Yorku si otevřel českou restauraci Zlatá Praha a stal se z něj také významný mecenáš českého umění. V dobách mistrovy největší slávy působil jako americký a kanadský agent právě pro Karla Gotta.

Nechtěl ho otravovat

Poslední setkání těchto dlouholetých přátel proběhlo v roce 2017. „To byla v Praze výstava na lodi Gott, My Life, na které jsme se byli podívat. Věděl jsem, že už na tom Karel není nejlépe, takže jsem ho nechtěl otravovat. A najednou mi zvoní telefon, na displeji se objevil František Jirásek, Kájův fotograf. Zvedl jsem hovor a říkám: ‚Ahoj, Fando!‘ A tam se ozval Karel a prohlásil: ‚Ty jsi teda kamarád!‘“ popsal podnikatel pro Blesk.

Zůstal až do půlnoci

Nakonec se tedy opravdu potkali, a to ne na Bertramce v Gottově vile, ale na Proseku, kde v té době s manželkou Ivanou dočasně bydleli kvůli rekonstrukci. Údajně to bylo moc milé setkání a u manželů Gottových pobyl asi do půlnoci. Ivana mu nabízela, že jej vyprovodí, ale nakonec to udělal sám Gott. Venku si prý ještě asi 40 minut povídali mezi čtyřma očima.

Karel Gott iZdroj fotografie: Nextfoto

Mistr začal plakat

„Bylo něco málo po jedné hodině, on se najednou rozhlédl na obě strany, popadl mě kolem krku a začal plakat,“ nechal se podle Extra.cz slyšet podnikatel a také neudržel slzy. To bylo moc silné. Plakal jsem taky a Karel mi říká: ‚Víš, Jirko, my jsme přece kamarádi, celé ty roky. Co my jsme toho zažili…‘ Viděl jsem, že není v pořádku. Co krok, to bolesti. Tušil jsem proto, že to může být naposledy, co se vidíme,“ zakončil své vyprávění nešťastný Suchánek.

Navštíví jeho hrob

Do České republiky se znovu vrátil hned o dva roky později, v roce 2019, s Gottem už se ale bohužel nesetkal. Do Prahy přiletěl zdrcený na mistrův pohřeb. Teď se znovu vrátil a novinářům z Blesku popsal svůj plán. „Chceme se s manželkou vidět s kamarády, pojedeme taky na Moravu. A hlavně chci zajít ke Karlovu hrobu na Malvazinkách a za Ivanou.

Jaká je vaše oblíbená píseň Karla Gotta?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články