„Stydím se s manželem vyjít na veřejnost. Za ty roky se příšerně změnil,“ říká žena. Nejvíc jí vadí, že ztloustl

Když se poznali, manžel sportoval a byl štíhlý. Jenže sedavé zaměstnání a koronavirová pandemie, během které pracoval z domova, způsobily, že nabral pořádnou porci kil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Randění je dobou, kdy o sebe lidé přehnaně pečují. Dbají na to, aby vypadali skvěle, a neváhají pořádně provětrat peněženku při nákupech nové garderoby. Prostě jenom proto, že chtějí svůj protějšek okouzlit. Jakmile pevně zakoření ve stabilním vztahu, začnou svůj vzhled tak trochu zanedbávat. „Nemohu se na svého manžela ani podívat, strašně ztloustl. Ale on to nepovažuje za problém,“ napsala nám v e-mailu čtenářka Dámského deníku Jana Kopřivová z Plzně.

Vyrukovala na manžela s dietou

Když se před dvanácti lety brali, vážil její manžel 80 kilogramů. Vzhledem k jeho výšce 176 centimetrů vypadal normálně. Navíc sportoval a chodil do posilovny. Jenže pak si našel novou práci a všechno se změnilo. Hodiny strávil sezením u počítače. Jeho práce ho fascinovala, takže se jí věnoval víc, než by musel, a peníze navíc se hodily. Problémem je, že za poměrně krátkou dobu přibral dvacet kilo. Z jeho nového vzhledu jsem nebyla nadšená,“ vypráví Jana.

Přestože má svého muže stále ráda, jeho obezita jí velmi vadí. „Pořád ho miluju, ale nevzbuzuje ve mně touhu. Nemám chuť jít s ním do postele,“ prozradila čtenářka. Snažila se manžela přesvědčit, aby zhubl, zkusil třeba držet dietu, ale marně. Pokaždé se prý tvářil, jako že žádný problém nemá. „Během koronavirové pandemie muž pracoval z domova. Opět přibral. Tajně si objednává nezdravé jídlo. Dnes váží 120 kilogramů a je obézní,“ říká Jana.

S tlustým otcem mají problém i děti

Podle Jany její muž není starý, aby rezignoval na to, jak vypadá, i na své zdraví. „Stydím se s ním chodit ven, k přátelům i cizím lidem,“ připouští čtenářka. Když letos vyrazili na dovolenou s přáteli, byla to muka. Přestože nejsou ideálně stavění a také mají bříška, manžel Jany vedle nich vypadal příšerně. „Břicho mu visí jako zástěra, má dvojitou bradu, zadýchává se, a navíc začal jinak chodit, protože má problémy s nohama a křečovými žilami,“ vypráví Jana.

Muž jí hamburger iZdroj fotografie: Freepik
Nezdravá strava je jednou z příčin obezity

Nedokáže pochopit, proč si její muž své tělo tak ničí, ani to, proč mu nevadí, že je tak tlustý. „Děti se navíc začínají za svého otce také stydět. Nerady s ním někam chodí, protože vypadá jako Otesánek,“ uvádí Jana s tím, že manželovi o tom neřekla, protože nechce ranit jeho city. Postoj dětí ale chápe.

Muži by o sebe měli také pečovat

O svůj příběh se s Dámským deníkem podělila, aby upozornila na to, že pečovat o svůj vzhled by měli i muži. „Na ženy jsou kladeny obrovské nároky, ovšem muži si myslí, že jsou vždy atraktivní a nemusí se o svůj vzhled starat. To je ale omyl,“ dodala Jana s tím, že si není jistá, zda chce dál žít s obézním manželem.

Co si myslíte o tom, že se za manžela čtenářka stydí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články