Dva studenti koupili pohovku, aniž by věděli, že se uvnitř schovává hromada peněz. Zachovali se čestně

Zanedbaný a ušmudlaný kousek nábytku, na který narazili v charitativním výprodeji, se dvojici ani moc nelíbil. Byl ale levný a rozměrově se hodil do jejich obýváku.

Student leží na pohovce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V bazarech a výprodejích se dá narazit na spoustu zajímavých a užitečných věcí, které mohou novým majitelům udělat ještě dobrou službu. Studenti, kteří sháněli levný nábytek, aby si mohli vybavit svou domácnost, ale narazili přímo na poklad. Neměli o tom však zdání. Z počátku byli hlavně spokojení s tím, že si v bazaru pořídili starou zašlou pohovku v relativně dobrém stavu, která je stála jen pár korun.

Překvapení studenti našli poklad

Pro skromné studentské bydlení je levný nábytek z druhé ruky ideálním řešením. Když dva vysokoškolští studenti Reese Werkhoven a Lara Russoová, kteří docházejí na univerzitu v americkém New Yorku, uviděli v charitativním výprodeji starou pohovku, ani na vteřinu nezaváhali. Byla sice trochu zanedbaná a ušmudlaná, ale jinak v dobrém stavu. Líbilo se jim zejména, že byla skoro za hubičku. V přepočtu za ni zaplatili asi 470 korun.

Muž se dívá za lednici

V bazaru koupil starou lednici: Když ji otevřel, byl bohatší o 2 miliony korun

Rozhodně netušili, že ve skutečnosti si domů odnášejí milionový poklad. V použitém kusu nábytku byly totiž důmyslně schované peníze. Jakmile si noví majitelé gauč vyzkoušeli, Reese něco nekomfortně tlačilo v opěrce pod rukou. V gauči pak objevil obálku se skoro 17 tisíci korunami. Šokujícím nálezem byl ohromený. „Nejvíc peněz, které jsem kdy našel na gauči, byla pětikoruna. Upřímně řečeno, byl bych nadšený, i kdybych v něm našel stokorunu,“ cituje Reese web People.

Seniorka ukládala do gauče peníze

Jenže to nebylo všechno. Když studenti začali pohovku blíže zkoumat, našli další schované peníze. Hromádka bankovek se postupně rozrůstala. Když nakonec spočítali jejich hodnotu, jen nevěřícně zírali. V přepočtu šlo totiž o 970 tisíc korun. Okamžitě začali spřádat plány, jak nečekanou kořist utratí. Byli ale na rozpacích, zda je to správné. V gauči totiž našli i lísteček se jménem nějaké ženy. „Zavolali jsme rodičům a shodli jsme se, že ty peníze musíme vrátit tomu, komu patřily,“ vysvětlila Lara webu TheGuardian.

Následující den vyhledali jméno z lístečku v telefonním seznamu. „Zavolal jsem na číslo, které jsme našli. Když jsem se zmínil, že jsem koupil starou pohovku, žena si hned povzdechla, že v ní nechala spoustu peněz,“ podotkl Reese. Ukázalo se, že šlo o seniorku, která ukládala do gauče peníze, z nichž platila léčbu nemocného manžela. Když musela na operaci zad, její dcera a vnučka gauč věnovaly charitě a koupily jí nový. Poctivým studentům dala důchodkyně odměnu 25 tisíc korun.

Co říkáte na to, jak se studenti zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články