Nebohé štěně přivázali k autu a vláčili ho tak desítky kilometrů. Po zhlédnutí videa by lidé rádi vzali spravedlnost do svých rukou

Šokující video mučeného psa obletělo internet. Když byl tento příšerný čin natočen a uveřejněn, uživatelé sociálních sítí jím byli znechuceni.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Malebné městečko Trani –⁠ tiché, přívětivé místo, kde se po léta nedělo nic pozoruhodného, se během okamžiku stalo hlavním dějištěm znepokojivého a děsivého příběhu, který nejen samotným obyvatelům, ale i divákům na internetu z celého světa přivodil husí kůži. Na internet se dostalo video štěněte, jež bylo na provazu vláčeno za osobním autem po silnici.

Zachycení ohavného činu na kameru

Šokující video natočili dva mladí muži na motorkách, kteří se ocitli v závěsu ujíždějícího auta s přivázaným psem. Chlapci se proto rozhodli auto pronásledovat, aby se pokusili zastavit tento nelidský akt. I přes naléhání a volání ostatních řidičů na cestě se vůz se štěnětem nezastavoval. Až po dlouhém přesvědčování a pokusu o zablokování silnice se řidič vzdal a zastavil své vozidlo i s nebohým psem za ním.

Odůvodnění majitelů vláčeného zvířete

Odpověď majitelů byla příliš triviální, než aby se jí dalo věřit. Údajně si neuvědomili, že byl pes vůbec přivázaný k autu a byla to čistá náhoda. Krátce poté uprchli s jedoucím autem s fiktivní záminkou, aby psa mohli urgentně dovézt k veterináři –⁠ pak už nebyli k nalezení. Mužům se výpověď majitelů vůbec nezdála, a tak jimi byl starosta města Trani upozorněn na tento podezřelý případ.

iZdroj fotografie: Pexels

Na případ upozornil starosta města

První zprávou pro veřejnost byla fotografie drobného štěněte, jež bylo vodítkem připoutáno k zádi rychle ujíždějícího vozu. Snímek byl s popiskem „Tato bestie z toho jen tak nevyvázne!” (bestií je zde samozřejmě myšlen pachatel, nikoliv pes) uveřejněn na profilu Amedea Bottara. Právě on byl tím člověkem, který se o situaci nejvíce zajímal. Jeho vyšetřování neskončilo pouze u šíření této zprávy. Celé video bylo rovněž přidáno mezi starostovy příspěvky.

Ostré vyjádření bojovníků za práva zvířat

Bottaro, navzdory postoji policie, podle které šlo skutečně jen o nehodu, řekl: V každém případě prošetřím, co se stalo.” Vůdce hnutí Alleanza Popolare Ecologista vysvětluje: „Násilí na zvířatech je selhání lidské společnosti. Vláda musí zpřísnit tresty pro pachatele špatného zacházení se zvířaty a jejich zabíjení.” Komentář radního Raffaella Merry zní: „Tento incident je šokující. Ten pes umíral, pokračujeme v podání stížnosti na nalezení této bezcitné bytosti.”

Reakce diváků na internetu

Pes je naštěstí naživu, ale potřeboval velké množství lékařské péče: byl zraněný, vyčerpaný a dehydratovaný. K příběhu existuje mnoho rozhněvaných komentářů a dochází k hromadnému sdílení videa. To vyvolalo řetězové reakce po sítích. Všichni byli rozhořčeni touto událostí, zachycující fyzické utrpení psa, který očekává od svého majitele lásku. Ze sociálních sítí přicházejí tisíce urážek na adresu vlastníků štěněte, mnozí doufají, že budou náležitě potrestáni.

Jaký máte názor na vyjádření majitele, že šlo jen o náhodu?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články