Vzali si psa z útulku, ale po 10 měsících se ho matka chtěla zbavit. Tím, že ji kousl do ruky, nakonec zachránil celou rodinu

Ten, kdo nemá a ani neměl psa, asi nikdy nepochopí, jakou lásku člověku dokáže jeho čtyřnohý mazlíček dát. Je ochotný pro něj obětovat i vlastní život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Andrew a Clara Davis celé měsíce přemlouvali matku a otce, aby jim pořídili štěně. Jejich rodiče se však báli, že se děti o čtyřnohého mazlíčka nebudou řádně starat a veškerá péče o něj skončí na nich. Nakonec ale Nola a Richard podlehli naléhání svých ratolestí a šli si do útulku vybrat zvířátko. Děti měly samozřejmě obrovskou radost.

Pes vyrostl až příliš

V útulku se jim ihned zalíbilo jedno malinké štěňátko, takže netrvalo dlouho, než si pejska odvezli domů. Bohužel se ale nezeptali na velikost rodičů tohoto psa a rozhodně nepočítali s tím, jak moc jim jejich malý kamarád vyroste. Děti štěně pojmenovaly Patch a milovaly jej celým svým srdcem. To, z čeho měli rodiče strach, se nenaplnilo, Andrew a Clara se o pejska totiž skvěle starali.

Patch však začal nekontrolovatelně růst. Jak byl velký, tak také všechno ničil, a dokonce i rodiče jej přestávali zvládat. Proto čím dál tím více přemýšleli, zda se pes k jejich rodině vůbec hodí. Asi zvířata příliš v lásce neměli, protože se rozhodli vrátit jej nazpět do útulku. Než to ale udělali, ukázalo se, že Patch je opravdu členem jejich rodiny.

Kousnul matku do zápěstí

Když se Nola jednoho večera sprchovala v koupelně, vtrhl Patch se štěkotem dovnitř a bez váhání ji tlamou chytil za zápěstí. Nola se strašně bála a vlastně ani nevěděla, co se děje, protože byla v šoku. Jakmile se však pořádně nadechla, ucítila kouř. Pes ji vyvedl z hořícího domu, zbytek rodiny naštěstí utekl. Nola se ještě chtěla vrátit pro klíče od auta, ale Patch jí vstoupil do cesty a nepustil ji.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Už tehdy se jeho zvířecí instinkty ukázaly jako dokonalé, protože o pár vteřin později zevnitř domu zaslechli výbuch a stavba se následně prakticky rozpadla. Poté se rodina ze svých úspor přestěhovala do většího domu a psího záchranáře si samozřejmě vzala s sebou. Patch je respektován a vychováván ve velké lásce. Lidé by si měli více vážit svých domácích mazlíčků.

Máte doma psa? Jaké plemeno?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články