Štěně pitbula nějaká odporná osoba nechala s věcmi v lese. Jak někdo něco takového může udělat?

Bezcitný majitel vyhodil svého domácího mazlíčka jako odpadky. Kdyby na opuštěné a zraněné zvíře nenarazil v lese náhodný kolemjdoucí, mohl být jeho osud zpečetěn.

Hlava psa plemena pitbul i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří majitelé domácích mazlíčků se dokáží ke svým svěřencům chovat neuvěřitelně krutě. Důkazem je i štěně pitbula, které bylo ponecháno v lese napospas svému osudu. Za normálních okolností by vesele skotačilo po lese a aportovalo klacíky, namísto toho sedělo nezvykle klidně jako sádrová socha na starém pelíšku a vypadalo dost vystrašeně. Těžko říct, co by osmiměsíčního chlupáče čekalo, kdyby ho uprostřed pustiny neobjevil náhodný kolemjdoucí.

Záchranáři se obávali, aby nebyl agresivní

Přestože není záhodno se k neznámým psům přibližovat, zejména pak v případě, že jde o bojové plemeno, zachránce to udělal. Nechal si ale potřebný odstup. Přesto si všiml, že vyjma notně opotřebovaného pelíšku, který tam i s pejskem jeho majitel vyhodil, tam zanechal i pár starých hraček a pytlík s psím žrádlem. Byl však pečlivě uzavřený, takže se k němu štěně nemohlo dostat. Nejenže trpělo hladem a žízní, bylo i zraněné, což ale na první pohled nebylo zřejmé.

Štěně pitbula zažilo týrání a odmítá jíst. Vynalézavý veterinář vymyslí způsob, jak ho přinutí k jídlu

Na zoufalé štěně byl velmi smutný pohled. Zachránce neváhal a okamžitě zavolal do místního útulku pro opuštěná zvířata. Když jeho pracovníci dorazili, obávali se, že by vystresované zvíře mohlo být během záchranné akce agresivní. Byli však mile překvapeni, když zjistili, že se pejsek, který později dostal jméno Hank, chová přátelsky. „Od chvíle, kdy byl v naší péči, nám dával najevo svou lásku,“ cituje zakladatelku organizace Humans and Animals United Rosu Fondovou server TheDodo.

Na náročnou operaci si musel počkat

V tu chvíli zvířecí záchranáři netušili, že štěně je navíc ještě zraněné. To se odhalilo, až když s ním dorazili na veterinární kliniku, kde psa vyšetřili. Na rentgenu se ukázalo, že Hank má zlomenou nohu. Zranění bylo staré asi dva týdny. Musel trpět velkými bolestmi, a proto zřejmě seděl v lese zcela nehybně. Nešťastné štěně se podle doporučení lékařů nevyhne náročné operaci. Nejdřív ale musí zesílit a přibrat na váze, aby byl zákrok bezpečný.

❤️🐾UPDATE ON HANK! Our boy went through his 1st surgery and his doing so well! It will take a while for his…

Zveřejnil(a) Humans and Animals United dne Čtvrtek 27. října 2022

Ubohé štěně putovalo do útulku, kde se o něj pečlivě starali. „Vzít si ho je to nejmenší, co pro něj můžeme udělat po tom všem, čím si prošel. Bude si muset ještě projít dlouhou cestou, než bude plně adoptovatelný, ale hlavní je, že teď je v bezpečí a už mu nikdy nikdo neublíží,“ dodala Fondová. V současnosti je podle Humans and Animals United malý pitbul už po operaci a dobře se zotavuje. Jakmile útulek zveřejnil jeho příběh na sociálních sítích, hrnou se mu nabídky od lidí, kteří roztomilému chlupáčovi chtějí poskytnout nový milující domov.

Co říkáte na to, jak se zachází s některými domácími mazlíčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články