Štěně pitbula zažilo týrání a odmítá jíst. Vynalézavý veterinář vymyslí způsob, jak ho přinutí k jídlu

Týraná fenka, která byla nalezena u silnice, se velmi bála lidí a odmítala jíst. Nápaditý veterinář, který se o ni staral, tento problém vyřešil po svém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel po celém světě každý den dochází k týrání zvířat. Přestože je nepochopitelné, proč to lidé dělají a jak toho mohou být vůbec schopní, dějí se tyto hrůzy stále. Mezi nejtýranější a nejčastěji opouštěná zvířata se řadí psi a kočky. V České republice praskají psí útulky ve švech, což je opravdu velmi smutné. Naštěstí na světě stále existují lidé s dobrým srdcem, kteří se opuštěným a týraným zvířatům snaží ze všech svých sil pomáhat.

Kvůli zdravotním komplikacím musela podstoupit operaci

Příběh malé fenky, jež byla na pokraji smrti, dojal mnoho lidí, kteří se o něm dozvěděli. Tento malý pitbul byl nalezen na kraji silnice. Jelikož měl na krku obojek, bylo jisté, že jej tam někdo nechal záměrně. Jak informoval také web abcNews, jednalo se o asi dvouletou fenečku, která byla silně vyhublá, vystrašená a odkázána jen sama na sebe. Naštěstí ji objevili dobří lidé, kterým by svědomí nedovolilo ji tam nechat. Odvezli ji proto do útulku, kde se jí ujal veterinář Andy Mathis. Fenka dostala jméno Graycie.

Týraný pes se v útulku neustále schovával a zíral do rohu. Nikdo nemohl zjistit proč – až jednou přišla mladá žena

Podle webu IHeartDogs nebyla fenka jen vyhublá, ale také dehydrovaná a podchlazená. Trpěla prolapsem dělohy, což jí bránilo v normálním močení. Musela trpět velkými bolestmi. Doktor Mathis tedy okamžitě zahájil operaci, při které zároveň provedl kastraci. Graycie vše skvěle zvládla a jizva se jí ukázkově hojila. Co však lékaře velmi trápilo, bylo to, že vůbec nechtěla jíst a stále se velmi bála lidí. Veterinář se tedy rozhodl tento problém vyřešit po svém.

Veterinář její odmítání jídla vyřešil po svém

Grayciin strach z lidí dokazoval, že si v životě musela zažít jen to nejhorší. Při jakémkoli přiblížení člověka se začala krčit v koutě. A přestože stále trpěla podváhou, téměř nic nejedla. Doktor Mathis tedy začal situaci radikálně řešit. Vlezl si do jejího kotce, sedl si vedle vystrašené fenky a začal jíst ze stejně vypadající misky, jakou měla před sebou ona. Zprvu na něj Graycie nechápavě koukala, ale po chvíli se pomalu pustila do jídla. Lékař celé své počínání natočil a poté zveřejnil na svém YouTube kanále Dr. Andy Mathis. Vy se na toto dojemné video můžete podívat níže.

Její cesta za uzdravením byla trnitá a velmi dlouhá, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Nyní je Graycie statná a šťastná fenka, jež za svou záchranu vděčí nejen úžasnému veterináři, ale také dobrým lidem, kteří ji objevili a nenechali zemřít u cesty. Takové štěstí mělo i štěně hozené do popelnice, kterého se ujal všímavý popelář, a o jehož dojemném příběhu jsme již v minulosti na DámskémDeníku psali.

Jak se vám jeho nápad líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články