Týraný pes se v útulku neustále schovával a zíral do rohu. Nikdo nemohl zjistit proč – až jednou přišla mladá žena

Tento týraný pes se od svého majitele dostal do útulku, kde se často schovával a koukal do zdi. Jednoho dne však přišla žena se svým psem a vše se změnilo.

i Zdroj fotografie: S vědomím Susie's senior dogs
                   

Pokud jste se někdy osobně setkali se zvířetem, které bylo dříve týrané nebo jste se koukali alespoň na video, kde tato zvířata zachraňují, můžete si všimnout různých reakcí od zvířat. Nejčastěji tato zvířata reagují na jiné lidi i v bezpečí agresivně, ustrašeně nebo se pouze schovávají a chtějí být v bezpečí. Tento pes neměl příliš dobrý život, protože ho jeho předchozí majitel týral. I když se dostal do bezpečí do útulku, neustále se bál a koukal do zdi. Pracovníci útulku netušili, proč to tento pes dělá, ale časem se přišlo na odpověď.

Pes se choval velmi ustrašeně

Pravděpodobně každý člověk a majitel domácího mazlíčka si přeje, aby se jeho zvíře mělo dobře, bylo zdravé a také se radovalo ze života. Tento pejsek však neměl příliš mnoho radosti, protože si prošel naprostým peklem, když jej jeho předchozí majitel týral. Poté se dostal do útulku, kde se snažili mu zlepšit život a také se čekalo na to, zda si jej někdo adoptuje. Jednalo se o psa jménem Jack, jehož rasa byla mix německého ovčáka a labradorského retrívra. Jackovi bylo už 12 let a vypadal velmi smutně. V útulku často koukal pouze do rohu nebo ležel.

Zaměstnanci útulku se snažili Jacka rozveselit

Jelikož jeho chování se nezměnilo ani po měsíci, začínali mít zaměstnanci o Jacka trochu strach. Báli se, aby se takto nechoval do konce života. Chtěli, aby se měl mnohem lépe než doposud, ale příliš se jim to nedařilo. Každý den na něj mluvili, ale on jen koukal do rohu a ignoroval je. Menší zlepšení přišlo v momentě, když chtěli vzít Jacka ven, aby se trochu proběhnul po přírodě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jelikož nechtěl vyjít pouze s vodítkem a obojkem, museli jej vzít do rukou a odnést. Venku se začal více zajímat o okolí a bylo vidět menší zlepšení. Všichni měli velkou radost, ale když ho vrátili zpět do klece, opět se pouze postavil do rohu nebo si lehnul a na nikoho příliš nereagoval. Zaměstnanci jeho chování přisuzovali tomu, že Jack trpí depresemi a stále se obává toho, že bude opět týraný. Všichni ostatní psi se zajímali, hráli si, ale pouze Jack zůstával stále v kotci. Jednoho dne se však situace zcela změnila.

Mladá žena se přišla podívat na Jacka

Protože o Jacka neměl nikdo příliš velký zájem, zvyšovala se možnost, že Jack zůstane do konce života v útulku. Jeho chování se nelepšilo a mnoho potencionálních majitelů nemělo zájem o psa, který byl v depresích. Jednoho dne se ale na Jacka přišla podívat mladá žena, která s sebou vzala svého psa a Jack se o ně ihned začal zajímat. Bylo jasné, že v tuto chvíli si sám vybral novou majitelku a mladá žena si Jacka nakonec adoptovala.

Jakou máte zkušenost s adopcí týraných zvířat?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?