13krát střelila milenku svého přítele a přesto udělala kariéru u policie. Usvědčena byla až po 20 letech

Někdy se stane, že se jeden z manželů zamiluje do někoho jiného a spokojené manželství je najednou v koncích. A někdo je po takové zradě schopný i zabíjet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stephanie Ilene Lazarus je bývalá policejní detektivka z Los Angeles, která byla v březnu roku 2012 usvědčena z vraždy prvního stupně, která se stala v roce 1986. Zabila novou přítelkyni muže, kterého nadevšechno milovala, a nemohla pochopit, proč ji tak strašně zradil. Nyní si odpykává 27 let v ženské věznici v Kalifornii. Její případ se dostal do všech novin po celé Americe.

Nikdy spolu vlastně doopravdy nechodili

V roce 1978 byla Lazarus v 18 letech nováčkem na kalifornské univerzitě, kde potkala Johna Ruettena. Oba se opravdu hodně soustředili na cvičení a fyzickou kondičku. Brzy se z nich stali kamarádi s výhodami, on s ní totiž vážný vztah nikdy neplánoval. A tento otevřený vztah jim zůstal i po studiu. Lazarus se přihlásila na policejní akademii a Ruetten začal budovat kariéru jako elektrotechnik.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlomil jí srdce

V osmdesátých letech poznal John jinou ženu, sedmadvacetiletou Sherri Rasmussen. Netrvalo dlouho a ti dva se do sebe okamžitě zamilovali a už o rok později ji John požádal o ruku. Ale Stephanie Lazarus nikdy do Johna nepřestala být zamilovaná, což bylo zjištěno z jejího deníku. Jejich zásnuby nebrala vůbec dobře, volala Johnovi a prosila ho, aby si Sherri nebral.

Lazarus neustále obtěžovala novomanžele

Není divu, že jejich sňatek Lazarus naprosto zdrtil. Svého milovaného muže se ale odmítala vzdát bez boje. Neustále novou manželku obtěžovala, dokonce několikrát obcházela kolem jejich nového domu. John doufal, že když ji budou ignorovat, přestane ji to bavit a nechá toho. Jenže to se neskutečně mýlil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoho dne, kdy byla Sherri sama doma, vtrhla Lazarus do jejího domu. Když Sherri zjistila, že je v domě, vystřelila Lazarus z revolveru ráže 38 a rozbila okno. Sherri utíkala, ale Lazarus byla rychlejší. Bojovaly spolu na život a na smrt. Sherri byla sice vyšší a silnější, ale Lazarus měla policejní výcvik. Kousla Sherri do předloktí, aby ji pustila a potom ji revolverem zasáhla do hlavy. Vypadalo to, že spáchala dokonalou vraždu. Celých 23 let se nedařilo případ vyřešit.

Detektivy oklamala, rodiče Sherri nikoliv

Když policisté přijeli na místo činu, domnívali se, že jde o loupežné přepadení. Rodiče Sherri ale věděli o tom, že novomanžele obtěžovala šílená Lazarus, a tak to policistům řekli. Ti se zeptali Johna, který jim řekl, že jde o starou známou, ale obtěžování úplně zapřel. Policisté celý případ uzavřeli tak, že pachatel je neznámý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výborná policistka

Roky plynuly a Lazarus stále pracovala u policie. A nejen to, v průběhu let se z ní stala opravdu výborná detektivka. Nicméně s Johnem se již nikdy dohromady nedali. Našla si jiného muže, se kterým se vzali. Osud k ní nebyl vždy přívětivý, onemocněla rakovinou štítné žlázy, kterou nakonec porazila. Také si adoptovala malou holčičku, žila prostě pohodový a šťastný život. A kdyby policie nezačali znova řešit případ vraždy, na nic by se nepřišlo.

Na vše přišli díky kousanci

V každém policejním oddělení se někdy znova otevírají staré případy, které nebyly vyřešeny. Děje se to z toho důvodu, že se je snaží vyřešit díky nejnovějším metodám. A v roce 2009 přišel na řadu také případ vraždy Sherri Rasmussen. Screening odhalil to, že kousanec na její ruce neudělal muž, ale žena. Policisté prošli všechny výpovědi a začali věnovat pozornost tomu, že Sherri obtěžovala Johnova bývalá milenka.

Jeden z detektivů odebral Lazarus vzorky DNA a vyšla jim dokonalá shoda. Po tolika letech konečně vražedkyni usvědčili. Když přišla Lazarus k výslechu, začala se nevysvětlitelně vztekat a snažila se zapírat. Její lži neměly ani hlavu ani patu a hlavně, její výrazy v tváři byly opravdu šílené. Soudce ji poslal na 27 let za mříže, to znamená, že o podmínečné propuštění bude moci požádat až v roce 2034 nejdříve.

Slyšeli jste už o tomhle neuvěřitelném případu?

Zdroj: Murderpedia, Deadlywomen

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články