Důchodkyně si až u pokladny uvědomila, že nemá dost peněz. Majitel se rozhodl za ni celý nákup zaplatit

Naše čtenářka se rozhodla podělit o svůj úžasný zážitek, který se jí stal nedávno v masně. Chování majitele ji chytlo za srdce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešním uspěchaném světě lidé často nehledí kolem sebe a snaží se vše vyřídit co nejrychleji. Doba jde rychle dopředu, nedávno došlo k obrovskému zdražení nejen energií a pohonných hmot, ale především potravin a nákladů na bydlení. Proto na naši čtenářku zapůsobila situace, jíž byla svědkem. To, jak se zachoval majitel masny, ve které zrovna nakupovala, jí vehnalo slzy do očí.

Stařenka neměla na zaplacení

Paní Vendula Ostrá pracuje jako účetní v malé firmě. Svou práci má moc ráda, ale vždy se těší na konec pracovní doby, až bude moct přijít domů a vypít si s manželem společně kávu. Jednoho dne po práci se rozhodla, že udělá svému muži radost a v masně mu koupí jeho oblíbenou tlačenku k večeři. Zamířila tedy rovnou do obchodu, ve kterém stála fronta asi pěti lidí. Mezi nimi si všimla staré paní, která si prohlížela nabídku masa.

Vypadalo to, že zjišťuje ceny nabízeného zboží. Poté se na chvíli zamyslela a mírně se usmála. Paní Ostrá usoudila, že nejspíše počítá, kolik ji bude nákup stát. Když přišla stařenka na řadu, poprosila mladého prodavače o pár kousků kuřecích křidélek pro svého manžela, protože je má moc rád. Jelikož mají dneska už pětapadesátileté výročí svatby, ráda by jej překvapila výbornou večeří. Jakmile jí však mladík sdělil částku, kterou měla zaplatit, velmi posmutněla.

Majitel se zachoval naprosto úžasně

Začala na pult zpět vykládat maso, které si již schovala do tašky, a omluvila se, že nemá tolik peněz, proto musí část zboží nechat v obchodě. Přitom se rozplakala. Paní Ostré bylo ženy velmi líto. V tu chvíli vstoupil do prodejny majitel, který zjišťoval, co se děje. Prodavač mu celou vzniklou situaci vylíčil. Šéf masny se okamžitě otočil k ženě a s úsměvem jí řekl, že má velké štěstí, protože daná kuřecí křidélka jsou právě ve velké slevě, takže jí budou peníze určitě stačit.

řeznictví iZdroj fotografie: Depositphotos

Potom vzal velkou tašku a nabral dvě velké hrsti kuřecích křidélek, přidal k nim ještě pár pěkných velkých kuřecích prsou a stehen a navrch dal ještě několik špalíčků. Stařenka stěží zvládla tašku plnou masa unést. Majitel to ani nezvážil a od staré ženy si nevzal žádné peníze. S přáním hezkého a šťastného dne jí muž pomohl otevřít dveře a galantně ji vyprovodil z prodejny.

„Bylo dojemné a potěšující být svědkem něčeho tak úžasného. Výjimečné chování majitele masny mi dlouho zůstane v paměti,“ napsala v dopise paní Ostrá. Všimla si, že nejen ona, ale všichni přítomní zákazníci měli v tu chvíli slzy v očích a byli velmi dojatí. Tento šlechetný muž si jistě zaslouží poklonu, protože ukázal, že s trochou lidskosti a vzájemné péče lze druhému člověku udělat krásnější den.

Co říkáte na majitelovu reakci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla