„Nemám peníze, musíme počkat do příštího měsíce,“ zaslechl v obchodě. Pavel se rozhodl zoufalé matce pomoci

Muž se rozhodl pomoci neznámé ženě, kterou potkal v obchodě. Neměla dostatek peněz na nákup pro svou dcerku, a tak zakročil a udělal dobrý skutek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Do redakce přišel dopis od pana Pavla, který se svěřil se svým příběhem. Chtěl ukázat nejen nám, ale i všem ostatním, že laskavost a lidé s dobrým srdcem ještě nevymřeli. Dnešní doba je plná různého zboží, jež se však rapidně zdražuje. Mnohem častěji tak někteří lidé nemají dostatek peněz na základní potřebné věci k životu. S tím se setkal i čtenář Pavel, kterému v obchodě zkřížila cestu neznámá žena s dítětem. S tímto zážitkem by se muž rád podělil s ostatními.

Nutné nákupy

Někdy je důležité dbát nejen na své potřeby, ale i na potřeby jiného člověka, protože mohou být mnohem větší než ty vaše. Člověk by se měl zajímat a starat se o druhé vždy, když je to možné. To udělal i pan Pavel, který na začátku měsíce musel jet do obchodu na nákupy. Bylo třeba obstarat dětem veškeré školní vybavení. Když děti odvezl do školy, vydal se do nákupního střediska.

Musel koupit nejen školní pomůcky, ale také boty na tělocvik, krabičky na svačiny, batohy a nějaké podzimní oblečení. V obchodě strávil opravdu dlouho dobu, než vše dle seznamu naházel do nákupního vozíku. Když prodavačka namarkovala veškeré zboží, málem omdlel, protože takovou ohromnou sumu opravdu nečekal. Ale byl šťastný, že si vůbec může vše potřebné pro děti finančně dovolit. Věděl, že někteří lidé nemají v dnešní době peníze ani na potraviny, natož na účty a třeba i palivo do aut.

iZdroj fotografie: Pxhere

Smutný rozhovor

Po zaplacení nákupu ho donesl do auta, kde si však vzpomněl, že zapomněl koupit ještě pečivo. Proto se s nechutí do obchodu vrátil, aby byl jeho seznam zcela vyřešen. Když se chystal jít k podkladně, zastavil se ještě v uličce, kde jej zaujalo nějaké zboží. Míjel matku s malou holčičkou, která vypadala velmi smutně a zoufale. Nechtěl poslouchat cizí rozhovor, ale v tu chvíli bylo těžké to neudělat.

Zaslechl, jak máma vysvětluje své dceři: „Nemáme tento měsíc tolik peněz, abych ti mohla koupit nové boty, spodní prádlo, oběd či věci do školy. Budeme muset počkat do příštího měsíce.“ V tu chvíli se pan Pavel zastavil a chtěl na ženu promluvit. Bál se však, aby nebyla naštvaná nebo v rozpacích, že se plete do něčeho, s čím zjevně nemá vůbec nic společného. Ale jelikož jí chtěl pomoci, protože třeba někdy bude potřebovat pomoc i on, zkusil ji oslovit. Hlásek v jeho hlavě totiž stále křičel: „Pomoz jim!“

Dobrý skutek

Pomalu se tedy přiblížil k mamince a její dceři. Vysvětlil jim, že si vyslechl jejich rozhovor a moc rád by jim pomohl a nakoupil vše, co potřebují. Protože i on byl kdysi v podobné situaci a také se našel člověk, který mu pomohl. Tím by to chtěl alespoň trošku oplatit. Žena byla velice překvapená, ale s radostí souhlasila. O více než hodinu později byl nákupní košík plný potravin, věcí do školy i nových bot a spodního prádla.

iZdroj fotografie: Pexels

„Bylo to nejlépe utracených 5 000 Kč za celý můj život. Je mi jedno, že mi tento měsíc zbylo jen 500 Kč. Výdaje naší rodiny nejsou tolik vysoké a tyto peníze potřebovala mladá maminka více než my,“ napsal pan Pavel. Když všichni společně vycházeli z obchodu s nákupním vozíkem směrem k parkovišti, ženě začaly po tvářích stékat slzy štěstí a dojetí. Vyhrkla: „Moc vám děkuji. Mám v autě nějaké drobné, které vám můžu dát, než vám to vrátím celé.“ Čtenář Pavel ji ale ujistil, že to byla pouze jeho dobrá vůle, takže nic splatit nechce.

Je důležité si uvědomit, že láska a laskavost je to, co nás všechny společně dostane přes tyto těžké časy. Když jel muž domů, cítil se opravdu šťastně a jeho srdce bylo naplněno tím, že mohl v těchto poměrně tmavých chvílích alespoň trochu rozjasnit den jinému člověku. „Ještě nikdy jsem se snad necítil tak skvěle jako teď,“ ukončil pan Pavel těmito slovy svůj dopis.

Jak byste se v jeho situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů