Malý Ondra od sousedů navštěvuje starou paní každý den. Je vážně nemocná a její vnučka se o ni starat nemůže

Sousedovic syn navštěvoval její nemocnou babičku i několikrát denně. Když odhalila pravý důvod jeho chování, byla naprosto dojatá. Toto od malého dítěte nikdo nečekal.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše čtenářka Martina, která tento příběh poslala, pracuje v malé nemocnici jako zdravotní sestra. Její babička bohužel těžce onemocněla a ona se jí všemožnými způsoby snažila zlepšit kvalitu života. Když po několika týdnech zjistila, že k ní každý den dochází syn sousedů, malý Ondra, byla překvapená. Svěřil se jí s pravým důvodem jeho jednání a ona nevěděla, co na to říct.

Měla vážnou rakovinu

Téměř 80letá Vilma se před dvěma lety dozvěděla, že trpí rakovinou plic. Podstoupila komplikovanou operaci, při které jí byla odebrána plíce. Její vnučka Martina za ní každý den jezdila do nemocnice, nosila jí její oblíbené knihy a nikdy nezapomněla na čerstvé květiny. Když už vše vypadalo dobře a Vilma mohla nejspíše vést normální život, rakovina zaútočila znovu.

Vrátila se podruhé

Šest měsíců po propuštění z nemocnice byl její organismus velmi oslabený. Přesně v tuto chvíli se na scénu dostala další diagnóza. Vilma měla rakovinu prsu a musela znovu do nemocnice. Když se vrátila domů, měla o ni Martina velký strach a chtěla, aby se Vilma z velkého domu na předměstí přestěhovala raději k ní do sousedního města.

Tvrdošíjně trvala na svém

Vilma ve svém domě strávila celý život a tvrdohlavě ho odmítala opustit. Martina se proto musela smířit s tím, že ji tam nechá samotnou, i když se o ni bála. Jaké bylo její překvapení, když později zjistila, že její babičce dělá každý den společnost syn sousedů. Když jí Ondra pověděl, proč za Vilmou chodí, nezmohla se na jediné slovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každý den za ní chodil

Sedmiletý Ondra si Vilmu oblíbil, jelikož jeho babička zemřela a ona mu ji tímto nahradila. Všiml si totiž, že stará paní žije v domě sama, navíc je nemocná. Každé ráno jí proto nosil noviny a odpoledne se k ní zastavil na čaj, aby jí popovídal, co je ve škole nového. Martina si díky tomu mohla oddychnout, protože věděla, že se o Vilmu už nemusí bát. Je v dobrých rukou a Ondra získal milující babičku.

Kolik dáme Ondrovi srdíček?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články