Soukup se vyvlíknul z další exekuce. Přesto hrozí, že mu seberou i byt, který věnoval své dceři Natálii

Zatímco v privátním životě mediálního magnáta je všechno zalité sluncem, v tom obchodním musí jeho společnost odolávat tlakům souvisejícím s nezaplacenými závazky.

Mediální magnát Jaromír Soukup i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Mediální magnát Jaromír Soukup (54) prožívá v soukromí šťastné období. Nedávno se stal potřetí otcem, když mu jeho partnerka modelka Agáta Hanychová (38) porodila dceru Rozárku. A nad párem se vznášejí i myšlenky na svatbu. Po pracovní stránce to ale tak prosluněné časy nejsou, což v době, kdy musí řešit zabezpečení rodiny, může být velký problém. Společnost Médea po likvidační a na poslední chvíli zastavené insolvenci čelila podle Extra také exekuci. A ve hře není vůbec zanedbatelná suma.

Obchodní partneři se uchýlili k insolvenci

Soukup se prezentuje jako úspěšný byznysmen, šéf televize a moderátor. Vybudoval mediální impérium, které možná ale nešlape tak, jak by si představoval. Spekulacím, že se pomalu potápí, se vysmívá. Jenže realita ho pomalu dohání. A dlouholetým obchodním partnerům dochází trpělivost. Nedávno Česká televize a Media Club ze skupiny Prima poslaly jeho byznys společně do insolvence kvůli dluhům ve výši kolem 30 milionů korun. Nakonec se ale finanční anabáze vyřešila dohodou.

Problémy se ale objevily znovu. V Centrální evidenci exekucí se vyjma řízení za pár desítek tisíc korun objevila podle serveru Extra v dubnu další exekuce. Soukupova společnost měla zaplatit dluh 582 tisíc korun plus úroky. ​Podnikatel se dokázal zázračně z finančních těžkostí vyvlíknout a dlužnou sumu uhradit. Během tří dnů byla totiž exekuce zastavená. Existuje ale možnost, že se v budoucnu může objevit další peripetie s nesplacenými závazky.

Do hry se dostal i dceřin byt

Soukupova firma čelila v krátké době třem insolvenčním návrhům. Dvě řízení byla zastavena. Třetí spor se týkal dluhů u provozovatele kin Cinema City, jeho reklamní odnože Cinexpress a u agentury Knowlimits Group. Nakonec se s nimi mediální společnost dohodla a částky uhradila. Celkem šlo o více než tři miliony korun. To ale nic nebylo ve srovnání právě s insolvencí televizních společností. Ta hnula Soukupovi pořádně žlučí. A svou roli v tom nehrálo pouze obchodování.

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup iZdroj fotografie: Nextfoto

Za zpětvzetí insolvenčního návrhu totiž bylo požadováno nejen osobní ručení ze strany Soukupa, ale také zajištění soukromého majetku jeho dětí. Podle serveru Extra byt jeho dcery Natálie Soukupové byl od 28. března zatížen zástavou ve prospěch investiční společnosti Avant. V praxi to znamená, že pokud by mediální magnát nesplácel domluvené závazky, jeho dcera by přišla o byt, který jí daroval. Jeho hodnota se pohybuje v řádu několika desítek milionů korun.

O Agátu a Rozárku se vzorně stará

Zabezpečení Hanychové a jejich malé dcery Rozárky ale není pro Soukupa problém. Péči, kterou svým holkám dopřává, si modelka nemůže vynachválit. „Jaromír se o nás krásně stará, mám tu vývary i maso,“ chlubila se nedávno. Přestože od porodu uplynulo jen několik týdnů, influencerka srší energií a už se znovu pomalu pouští i do pracovních povinností. Z předchozích vztahů má Hanychová syna a dceru a Soukup dvě již dospělé děti.

Co si myslíte o finanční situaci mediálního impéria?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články