Video: Půvabná sopranistka zazářila po boku Petra Koláře. Energie mezi oběma interprety skvěle fungovala

Do Prahy přijela Lenka Graf na otočku z německého turné, jen aby v přímém přenosu poprvé zazněl něžný duet. Spolupráci s muzikálovým zpěvákem si nemohla vynachválit.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Po boku zpěváka Petra Koláře (55) se objevila nová žena. Na předávání cen Fotbalista roku ho doprovázela česká sopranistka Lenka Graf (48). Nikoli ale jako partnera v soukromí, nýbrž na pódiu. Střihli si spolu romantický duet Nechme lásku plout. Nejenže vytvořili slušivý pár a energie mezi nimi skvěle fungovala, ale propojení rockového a operního hlasu, které bývá sázkou na jistotu, se vydařilo nad očekávání.

Operní diva se těší na další projekty

Do Prahy si mezinárodně úspěšná blonďatá kráska odskočila z německého turné, kde doprovází německou crossoverovou hvězdu Dark Tenora. Společně s Kolářem představili poprvé v přímém přenosu píseň, která byla napsána přímo pro ni, a skvěle jim to klapalo. Skladba je česká verze duetu You Are Not Alone, který sopranistka v angličtině nazpívala právě s Billym Andrewsem alias Dark Tenorem.

Spolupráci s Kolářem si operní diva pochvaluje. „Z nápadu na společný duet s Petrem Kolářem jsem byla doslova nadšená. Spolupráce byla naprosto profesionální a text české verze od Viktora Dyka se mi opravdu líbí. Už teď se moc těším na další hudební projekty, které mě čekají,“ cituje Graf Blesk. Jiný než pracovní vztah ji ale s muzikálovým zpěvákem nepojí, přestože Kolář je po loňském rozchodu pravděpodobně single.

Sopranistka spolupracuje s držitelem Grammy

Rodačka z Ústí nad Labem vystudovala bohemistiku a hudbu na tamní univerzitě a následně svůj talent rozvíjela na pražské HAMU. Studium zpěvu ale prý nikdy nekončí, takže se nadále zdokonaluje u Melodie Dickersonové na State College of Florida. Vedle Česka je právě tento americký stát jejím druhým domovem, kde šťastně vdaná kráska žije s manželem a dětmi. Graf se věnuje i charitě. Výtěžek z prodeje debutového alba z roku 2017 věnovala nadačnímu fondu, který spoluzaložila.

Lenka Graf s manželem Alešem Grafem iZdroj fotografie: Nextfoto

Duet, jehož českou verzi operní interpretka nazpívala s Kolářem, je v pořadí druhým singlem z připravovaného alba sopranistky. Spolupracovala na něm s věhlasným světovým producentem a několikanásobným držitelem hudebních cen Grammy Charliem Midnightem. O překlad anglického originálu se postaral multiinstrumentalista Viktor Dyk a finální mix má na svědomí Lukáš Pavlík z kapely Chinaski.

Co říkáte duetu Lenky Graf a Petra Koláře?

Zdroj: Blesk, LenkaGraf
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články