Andrea Bocelli zazpíval v kostele s ruskou sopranistkou. Video už vidělo přes 2,4 milionu lidí

Krása neuvěřitelného hlasu talentovaného zpěváka Andrei Bocelliho je neutuchající. Strhující atmosféru jeho duetu s ruskou sopranistkou úžasně podtrhují tanečníci.

Italský slepý tenor Andrea Bocelli i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Klasická hudba patří k okrajovějším žánrům, ale i široké publikum zvyklé na pop a rock někdy dokáže pořádně ohromit. Lehkostí, melodičností, krásou, atmosférou a emocemi. Obzvlášť když je interpretem legendární zpěvák s neuvěřitelným talentem a obrovským hlasovým rozsahem Andrea Bocelli. Miliony lidí na celém světě zcela odzbrojil, když se postavil do prázdného kostela a spustil. Málokdo se nenechal strhnout jeho úchvatným zpěvem a nádherným hlasem.

Všední starosti se hned rozplynou

Jeden z nejoblíbenějších zpěváků v oblasti klasické hudby prodal přes 90 milionů alb. Obdivují ho i kolegové z branže. Například kanadská hvězda Céline Dion přirovnala tenor nevidomého italského zpěváka k hlasu Boha. Ve videoklipu ke skladbě Ave Maria Pietas, při jehož zhlédnutí se vám zatají dech a všechny všední starosti se okamžitě rozplynou, to téměř vypadá, jako by právě Bohu zpíval. Na kanálu YouTube ho vidělo přes 2,4 milionu lidí.

V epickém provedení skladby se k němu připojila mladá ruská sopranistka Aida Garifullina. Klip se odehrává v kostele a obsahuje emotivní scény moderního tance, které doplňují vokály dvojice. Nezvyklé je i předělání tradiční písně. Duet totiž obsahuje většinu původních slov z katolické modlitby Ave Maria, ale mění pořadí frází, tóny i melodii. Když se přidají výjimečné hlasy obou operních zpěváků, výsledek je famózní.

Nazpíval duety s interprety popmusic

Přestože Andrea a Aida spolu nejednou společně vystoupili na koncertech i hudebních galavečerech, tento duet vzbudil docela velký humbuk. Je to totiž vůbec poprvé, co spolu nahráli novou skladbu. Je jedním z mnoha duetů na albu Sí, které vzniklo po čtrnáctileté odmlce, kdy Andrea nevydal žádné album s novými skladbami. Zpěvák na něm spolupracoval se svým synem Matteem. Úžasných duetů s populárními zpěváky je na něm víc.

Adrea Bocelli se synem Matteem iZdroj fotografie: Depositphotos

Možná vás překvapí, že se italský tenor spojil s interprety zcela odlišných žánrů, kteří patří k jeho oblíbencům. Na desku nazpíval duety třeba s Arianou Grande, Duou Lipa, Edem Sheeranem nebo Joshem Grobanem. Zajímavostí je, že když album Sí vyšlo, stal se Andrea prvním klasickým zpěvákem, který ovládl oficiální žebříček britských alb od roku 1994. Porazil dokonce i tvrdou konkurenci v podobě soundtracku k filmu Zrodila se hvězda s Lady Gaga v hlavní roli.

Co říkáte na duet dvou operních zpěváků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články