Vyfotil tajemného tvora v řece. Lidé to považují za důkaz o Lochnesské příšeře

Objevil se nový důkaz o existenci světoznámé Lochnesské příšery. Podle odborníků by se mohlo jednat o skutečné záběry tohoto záhadného tvora.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po celém světě existuje velké množství různých příběhů a pověr, které se vztahují k určitým místům. Lidé si vyprávění o mytických postavách, bájných zvířatech a záhadných zjeveních předávají z generace na generaci. Díky tomu se stále objevuje mnoho pátračů a hledačů, kteří se snaží získat jakýkoli důkaz o existenci těchto rarit. A zrovna nedávno se podařilo jednomu muži vyfotografovat známé skotské monstrum.

Lochnesská příšera je známá již od 6. století

Kdo by neznal proslulou a tajemnou Lochnesskou příšeru. Toto stvoření by se mělo podle legend ukrývat ve vodách skotského jezera Loch Ness, které má rozlohu téměř 60 kilometrů čtverečných. Tuto velkou vodní plochu proslavily především pověsti o tajuplném tvorovi, který se zde vyskytuje. Lochnesská nestvůra by dle vyprávění měla měřit okolo 20 metrů a vyznačovat se tři metry dlouhým krkem a rohem na hlavě.

První zmínka o této slavné příšeře pochází již ze 6. století. První fotografie, na které by měla být zachycena, byla pořízena již ve třicátých letech 20. století. Jednalo se však o podvrh. Opravdové kamerové záběry, na kterých se měla nestvůra objevit, byly pořízeny v roce 1960. Toto video vyvolalo skutečnou loveckou mánii. Mnoho zapálených jedinců se snažilo Lochnesskou příšeru najít, nikomu se to však dosud nepodařilo. Ovšem jak informoval web NYPost, před několika dny pořídil skotský fotograf snímek, na kterém je tento tvor zachycen.

Objevil se nový důkaz o její existenci

Fotografie byla sdílena na Facebooku organizace The Loch Ness Center, která po této legendární příšeře pátrá. Rovněž tvrdí, že se jedná o autentické snímky. Tato instituce vydala prohlášení, že letos bylo vydáno již osm svědectví o spatření Lochnessky, ovšem tato fotografie je pravděpodobně nejlepší důkaz její existence. V The Loch Ness Center se návštěvníci mohou dozvědět spoustu příběhů o jezerním tvorovi, taktéž si poslechnout různé vědecké debaty o jeho životě.

Check out this amazing capture by John on Sunday 8th October at about 5.10pm! He spotted something mysterious in the…

Zveřejnil(a) The Loch Ness Centre dne Úterý 17. října 2023

Tato nejnovější fotografie je sice dost rozmazaná, ale přesto je na ní rozpoznatelný objekt, jež připomíná hlavu a kus těla, které vyčnívají nad jezerní hladinu. Podle fotografa bylo záhadné stvoření 4 metry dlouhé a pohybovalo se po vodní ploše. Snímek vyvolal na sociálních sítích bouřlivou debatu, která rozdělila komentující na ty, kteří jsou o existenci Lochnesské příšery přesvědčeni, a na ty, jež se domnívají, že jde zase o podvrh.

Obdivuji lidi, kteří se honí právě za jakýmkoli důkazem, že tato světoznámá Lochnesská nestvůra existuje. Líbí se mi tyto tajuplné příběhy, ale osobně si myslím, že se jedná opravdu jen o pověst, nikoli o skutečnost. Jednalo by se o opravdový zázrak už z toho důvodu, že by musela být Lochnesska pravděpodobně nesmrtelná, když by žila již tolik let. Ale třeba bude mít někdo štěstí a jednou se mu podaří najít tento jezerní klenot. Podobně jako muži, o kterém jsme již v minulosti psali – ten ale našel skutečný poklad.

Co si myslíte o existenci Lochnesské příšery?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články