Jednoduché cviky v posteli, které pomohou k vysněné postavě během 2 týdnů. Zvládne je každý i v pyžamu

Mnoho lidí nerado vstane a jde si zacvičit. Raději totiž sedí u počítače nebo leží. S tímto cvičením si můžete tvarovat postavu i z postele, aniž byste potřebovali nějaké vybavení.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V této době si velká část populace stěžuje na postavu a přibírání na váze, protože musí být mnohem více doma. Pokud člověk začne přibírat, musí se nejprve zaměřit na svůj jídelníček. Poté stačí zařadit trochu více pohybu a váha by měla začít klesat. Pokud nechcete jít běhat ven nebo chodit do posilovny, lze si zacvičit i z postele. Jestliže se vám to zdá nemožné, vyzkoušejte si tyto cviky, které pomáhají s tvarováním postavy a budováním svalů.

Zvedání nohou a kyčlí

Pro tento cvik si lehněte na záda a ruce natáhněte podél těla. Narovnejte nohy a poté je zvedněte nahoru. Nyní je spusťte dolů na postel. Zpět je vracejte pomaleji. Brzy ucítíte, jak vaše břišní svaly pracují. Tento cvik udělejte desetkrát s každou nohou a poté si jej zopakujte. Poté přejděte k dalšímu cvičení, ve kterém zapojíte i kyčle. Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Nyní můžete zvednout hýždě, zatnout v nich svaly a držet je zvednuté. Následně je položte zpět na matraci a několikrát opakujte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozice na pejska

Nyní se postavte na všechny čtyři tak, aby vaše zápěstí byla pod rameny, a kolena umístěte na šířku boků. Jednu nohu zvedněte do strany nahoru, stejně jako kdyby si pes značkoval nějaké místo. Ve správné výši bude noha ve chvíli, když bude v úrovni kyčle. Lýtko s chodidlem vykopněte do strany a opět si stoupněte na všechny čtyři. To stejné udělejte i na druhé straně. Několikrát opakujte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postava pevná jako prkno

Položte se na břicho a opřete se o předloktí. Nohy rozkročte do šířky boků a zvedněte své tělo. Podpírat byste jej měli pouze předloktím a prsty u nohou. Celé tělo by mělo tvořit přímku. Díky tomuto cviku se posiluje především střed těla. Snažte se v poloze prkna vydržet, co nejdéle to půjde. Postupně se vám bude zvyšovat čas, během něhož jste se v této pozici udrželi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Posilování břišních svalů při ležení

Při tomto cviku je možné ležet a zároveň posilovat břišní svaly. Stačí totiž pohybovat nohama. Lehněte si na záda a ruce trochu roztáhněte. Stále je však držte přitisknuté k posteli, abyste udrželi stabilitu. Nyní zvedněte jednu nohu kolmo k vašemu tělu a opět ji položte. To stejné udělejte i s tou druhou. Opakujte cvik alespoň 10krát s každou nohou a dejte si dvě série. Díky tomu po chvíli pocítíte, že vaše břišní svaly pracují.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvedání nohou v leže

Nyní se položte na posteli na bok a natáhněte si pod hlavu spodní paži, díky níž získáte větší stabilitu. Narovnejte a protáhněte si nohy. Poté přitiskněte vnitřní částí stehen nohy k sobě a začněte obě zvedat. Měli byste je mít nahoře pár sekund a poté je opět spustit. Nesmíte je však znovu položit na postel. Takto je zvedejte a pokládejte 15krát. Po chvilce vás nejspíše začnou stehna pálit, což je dobrým znamením.

Máte raději cvičení doma, nebo si zajdete spíše do posilovny?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů