Smutná zpráva obletěla celý svět. Zemřel slavný a opěvovaný sportovec

Lidské duše na světě vyhasínají každý den a také se rodí nové. Jen jednou za čas ale odejde někdo, na koho vzpomíná s láskou spousta lidí, jelikož k němu celý život vzhlíželi. Taková tragédie se udála i teď.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rakovina postihla i známého sportovce jménem Ryszard Szurkowski, který byl olympijským medailistou a v minulosti si odvezl stříbro za své cyklistické výkony. Zemřel ovšem v úctyhodném věku sedmdesáti pěti let. 

Celý život byl zdravý a fit

Pan Szurkowski byl opravdovým talentem. Zatímco někteří berou cyklistiku jen jako obyčejný koníček, on se jí věnovat téměř neustále a v každé volné chvíli se snažil zlepšit. Stal se členem olympijského týmu a v roce 1972 a 1976 vyhrál mistrovství světa v amatérské kategorii. Nebylo pochyb, že je jeho zdraví pevné a bude tu s námi dlouho. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zemřela známá legenda

Celých sedmdesát pět let netrpěl žádnou chorobou a jediné co se u něj projevilo, byly občasné virózy. V roce 2018 při závodě v Německu byl výrazně zraněn. Upadl a bohužel tak nešťastně, že ho bolest na chvíli paralyzovala a musel být ošetřen. O d té doby se vážnější komplikace nepřihodily, ale osud k němu byl krutý později ve stáří, když už to vypadalo, že ho žádná komplikace nepotká. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Miloval cyklistiku duší i srdcem

Ve stáří ho překvapila rakovina

Sám byl v šoku, když zjistil, jak je jeho chatrné. Snažil se ze všech sil léčit, ale bohužel se dal dohromady jeho vysoký věk a vážná nemoc a bohužel nemohl vše unést. Několik dlouhých měsíců aktivně bojoval a snažil se uzdravit, ale v pondělí zemřel v nemocnici. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Bohužel se objevila rakovina

Zanechal po sobě krásnou památku

Netruchlí ovšem jen jeho rodina. Fanoušky si našel po celém světě, hlavně mezi milovníky cyklistiky. Sám totiž předváděl dokonalý talent, za který ho mnozí obdivovali. Častokrát byl označován i jako nejlepší cyklista všech dob, takže jeho památka bude v naší paměti dlouho. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Díky němu dostala cyklistika nový rozměr

Nevyhrával jen stříbrné medaile, ale v Barceloně si přímo na kole vybojoval také dvě zlaté. Polsko reprezentoval hrdě a snažil se vždy zůstat takový, jaký byl doopravdy. Nestala se z něj pyšná hvězda, ale vždy upozorňoval na to, kde má své kořeny a odkud pochází. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články