Restaurace přišla na to, jak se zbavit uječených dětí. Rodičům nastavila speciální ceny podle toho, jak se jejich ratolesti chovají

Jedna restaurace začala odměňovat rodiče dobře vychovaných dětí. Dává jim slevu v případě, kdy se ratolesti při jídle chovají rozumně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I rodiny s dětmi mají právo na to, aby si mohly vyrazit do restaurace. Každý z nás už ale někdy zažil situaci, kdy byl během oběda nebo večeře rušen dětmi ostatních hostů. V jedné restauraci se proto rozhodli pro razantní řešení.

Sleva pro rodiče za dobře vychované děti

Je samozřejmě na každém z rodičů, jak své dítě vychová. Pokud jdete do restaurace společně se svými ratolestmi, měli byste se postarat o to, aby vaše děti nijak nerušily ostatní hosty. Ne vždy se to však povede, a mnohdy jsme tak svědky situací, kdy děti u jídla křičí, pláčou, bouchají do stolu nebo dokonce volně pobíhají po restauraci.

Jeden podnik se proto uchýlil k zavedení zvláštního pravidla. Začal nabízet slevy za dobře vychované děti. Pokud rodiče tuto restauraci navštíví s ratolestmi a ty se během jídla chovají vzorně, při placení dostanou od restaurace slevu.

Nápad rozdělil zákazníky na dva tábory

Určitě se shodneme na tom, že nevychované děti dokážou návštěvu restaurace znepříjemnit. Pokud totiž vyrazíme na oběd nebo na večeři, chceme tento čas strávit v klidu. Uječené ratolesti, které jejich rodiče nezvládají, dokážou takové chvíle otrávit. Mohlo by se tedy zdát, že nápad této restaurace, odměňovat rodiče dobře vychovaných dětí speciální slevou, bude mít mezi zákazníky úspěch.

iZdroj fotografie: iStock

Jak ale informuje web Daily Mail, nápad rozdělil zákazníky na dva tábory. Zatímco někteří jej odsuzují a kritizují, jiní jsou z něho nadšení. Rozhodnutí restaurace se tak setkává s rozporuplnými názory. Najdou se zákazníci, kteří takové jednání schvalují a považují ho za dobrý nápad. Jiným ale přijde naprosto stupidní, aby byli rodiče ohodnocováni za to, jak dobře mají své děti vychované.

Návštěva restaurace je na uvážení každého rodiče

Nikdo vám nemůže zakázat, abyste společně se svými dětmi do restaurace chodili. Mělo by být na uvážení každého z rodičů, jestli jsou jeho děti na takový zážitek připravené. Zejména u malých dětí, které jsou nevyzpytatelné, a nikdy nevíte, co od nich můžete čekat, je určitě dobré zvážit, jestli je do restaurace vzít, nebo ne.

Podle webu New York Post samotní rodiče přiznávají, že kolikrát raději od obědu či večeři v restauraci upouští, protože si velmi dobře uvědomují, že by to nemusel být dobrý nápad. Máme-li děti, určitě bychom měli brát ohledy i na ostatní hosty restaurace. A pokud víme, že se naše děti neumí ve společnosti chovat, neměli bychom cíleně další zákazníky rušit.

Co na tento nápad se speciální slevou říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články