Své malé děti nechává dělat úplně všechno. Názory na její výchovu jsou rozporuplné, někteří ji nazývají špatnou matkou

Výchova dětí je velmi důležitá, ale pro mnoho rodičů nezvladatelná. Čtyřnásobná matka představila svou výchovnou metodu, podle které si mohou její děti dělat, co chtějí.

Malý bratr se svou sestřičkou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodičovství, ač to někteří lidé nechtějí přiznat, je velmi náročné. Nejen, že mají rodiče za své děti velkou zodpovědnost, ale je důležité, aby jim předali to nejlepší ze sebe, naučili je dobrým mravům, společenskému a slušnému chování, a především tomu, umět se o sebe postarat. Každý rodič má na výchovu zcela jiný pohled, někteří preferují řád a přísnost, jiní naopak volnost.

Její děti mohou pít kávu, hrát si v dešti nebo si oholit hlavu

Mara Doemland je devětadvacetiletá čtyřnásobná maminka. Své první dítě porodila již v devatenácti letech a dle svých slov na něj byla velmi přísná. Až postupem času si uvědomila, že existuje mnoho jiných způsobů. Nakonec si matka čtyř dětí ve věku devět, sedm, pět let a dva roky vytvořila svou vlastní metodu výchovy. Za tu ji však řada lidí odsuzuje. Je podle nich totiž až moc volná a kontroverzní.

hrani videoher na televizi

„Můj muž odmítá o víkendech hlídat děti, protože chce hrát videohry.“ Manželský spor o povinnostech a výchově potomků

Mara si stojí za tím, že by děti měly mít naprostou volnost a žít bez omezení. Proto svým potomkům umožňuje prakticky vše, co chtějí. Web Mirror se například také zmiňuje o tom, že svým dětem dovoluje pít kávu, chodit naboso, tancovat a hrát si venku v dešti, nesdílet s ostatními své hračky, oholit si vlasy. Dokonce mohou nosit oblečení, které se jim líbí a je jim pohodlné. Takže si její synové oblékají růžové šaty, což rodičům samozřejmě nevadí.

Učí své děti, že nemusí půjčovat své hračky

Tato kontroverzní maminka svým potomkům nechává volnou ruku i ve výběru jídla. Nechce totiž, aby k němu měli jakkoli negativní postoj, takže mají přístup ke všem možným potravinám. Podle ní je stejně velmi pravděpodobné, že si vyberou ovoce a zeleninu místo sladkostí. A to především proto, že je nikdy neodměňovala žádnými pamlsky ani na ně nelákala, což zmiňuje také web DailyRecord. Ten také dále informuje o tom, že Mara nezakročila, když si její dcera chtěla oholit hlavu. Nyní je tedy bez vlasů a nosí jen volné černé věci, protože se jí to líbí a cítí se v tom pohodlně.

Matka a dcera iZdroj fotografie: Depositphotos
Podle matky je nejlepší zcela volná výchova, svým dětem ponechává absolutní volnost

Mara věří, že má tato výchova na její děti pouze pozitivní účinky. Naučila je říkat větu „Dejte mi prostor,“ aby tak měly možnost nesdílet své věci s ostatními. Dospělí se také nedělí o svůj majetek, když nechtějí, takže to učí i své děti. Navíc je nechává konzumovat písek. Samy totiž podle ní zjistí, že se nedá jíst. Třeba ne na poprvé, ale po několikátém pokusu určitě ano.

Mnoho lidí je z tohoto typu výchovy v rozpacích, jiní jsou silně proti, někteří však s Marou souhlasí. Podle mě je důležité, aby byli rodiče ke svým dětem upřímní, projevovali jim lásku a porozumění, stanovili jim jasné hranice, ale nechali je v některých situacích, aby se rozhodovaly samy. Existuje spousta tipů, jak své děti správně vychovávat, o jednom takovém jsme již na DámskémDeníku psali. Ovšem to, jak budou rodiče k výchově svých potomků přistupovat, je čistě jejich věc.

Co si o její výchově myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články