Zjistěte, jakých situací se muži tajně obávají | DámskýDeník.cz

10 nejtajnějších strachů, které 90 procent mužů nikdy nahlas nepřizná. Jsou klíčem k pochopení jejich chování

Přemýšleli jste někdy o tom, čeho se bojí muži? Je toho spousta – existuje deset situací, z nichž jsou k smrti vyděšení, avšak hrdost jim nedovolí o tom mluvit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé jsou během svého života pravidelně vystavováni působení silných emocí, jimiž jsou hněv, radost, strach, smutek apod. Avšak za jednu z nich – za strach – se stydí. V soudobé společnosti je strach popisován jako něco, čeho je nutné se zbavit a co by se mělo nadobro vymýtit. Kromě toho, že je tento přístup špatný (strach je emoce, která člověku obecně pomáhá přežít), je i vcelku nereálný. Vezměte si například muže – tváří se, že nemají strach z ničeho, přesto se všichni z nich (tajně) bojí těchto deseti věcí.Nejvíce skrytých obav mají muži spjatých se vztahy

Ačkoliv to tak povětšinou nevypadá, i mužům záleží na tom, aby měli funkční vztah. Proto když potkáte muže, který se pokouší řešit problémy ve svém vztahu, nechte ho, má na to právo. Jinou obavou je otázka, jak moc je jejich partnerka zkušená – pokud chodila s více muži než on s ženami, může mít dotyčný strach, aby jí nepřipadal nezkušený. Popřípadě ho děsí představa, s kolika muži bude muset soupeřit, respektive s kolika muži ho jeho vyvolená srovnává.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Muži se obávají, že jejich partnerka bude zkušenější než oni

Snad největším strachem, který muži v souvislosti se vztahy mají, je odhalení jejich nezkušenosti. V případě, že se jedná o jejich první, druhý vztah, jsou velmi nejistí a všemožně se snaží působit jako „machři“. Jinou obavu pociťují, pokud mají po boku atraktivní partnerku. Stačí, aby se žena slovem zmínila o milém kolegovi, a pomyslně je oheň na střeše. Muži často žárlí, avšak navenek se tváří, jako by byli nad věcí.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Rodiče je učili, že nejdůležitější je ve vztahu jejich schopnost finančně zabezpečit rodinu

Vyjadřování emocí je pro muže problémem obecně, nejen ve vztazích. Od útlého věku jsou učeni, že muži nepláčou a chovají se určitým způsobem. Údajně mají být dostatečně maskulinní na to, aby ochránili svoji rodinu. Další obavou, kterou si odnáší z rodiny, je jejich schopnost zabezpečit rodinu. Muži si myslí, že jejich hodnotou je jen a pouze výše jejich výplaty. Neustále si přitom dělají starosti, zdali vydělávají dostatek a jejich rodina nestrádá.

Strach jim nahání také jejich tělo

I přesto, že to v některých případech nevypadá pravdivě, muži mají o své tělo také starost. Snaží se, aby vypadali co nejlépe a nikdo je nepovažoval za tlusté či málo maskulinní. S udržením jejich těla v kondici souvisí i další strach, a sice veřejné přiznání nějaké diety či úpravy jídelníčku. V současné společnosti stále není muž, který drží některou z diet, přijímán bez zaujatých postojů okolí. Co se týče předsudků, jedním z nejhorších je ideální výška „správného“ muže.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Začít hovořit o nějaké dietě mužům nahání strach

Snad žádná žena nechce partnera, který bude menší než ona sama. Na muže je proto vyvíjen skrytý tlak, na který ovšem nemohou nijak reagovat (snad se jen modlit, ať v pubertě dostatečně vyrostou). Poslední, desátý strach se týká ochlupení. Muži se obávají, že v případě jeho absence nebudou vypadat dostatečně mužně. Pokud mají ochlupení výrazně více, mají naopak strach, že je ho příliš. Samostatnou kapitolou jsou pak vlasy a případná pleš.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Muži se děsí plešatění, popřípadě přílišného či nedostatečného ochlupení

Je velmi pravděpodobné, že většina žen vnímá tyto mužské obavy – strachy – s nadsázkou. Důležité je si uvědomit, že i muži mají na určité obavy či chování právo. Nejlepší, co pro ně mohou ženy udělat, je dát jim pocit jistoty a toho, že jsou milováni bez ohledu na to, co oni sami považují za problém. Však oni sami jsou často ženám oporami, když ty naříkají nad tím, jak jim padnou či nepadnou některé šaty.

Myslíte si, že jsou tyto strachy pouhými přežitky z minulosti, nebo mají v současnosti nějaké místo?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 458 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď