80letý muž musel kvůli zdražování nastoupit jako uklízeč ve škole. Studenti se mu ale rozhodli pomoci

Studenti z Texasu uspořádali sbírku pro svého školníka, který se musel vrátit kvůli zdražování do práce. Díky nim si může muž užívat zaslouženého odpočinku.

                   

V dnešní uspěchané době lidé velmi tvrdě pracují, aby mohli žít život na úrovni. Stále se vše zdražuje, proto musí člověk vydělávat mnohem více peněz, aby zaplatil nutné poplatky a zbyla mu alespoň nějaká částka, díky které si může užívat své koníčky nebo třeba výlety s rodinou. V případě důchodců je to horší, protože zvyšující se ceny energií a nájmů často nedokáží z penze zaplatit, a tak jim nezbývá nic jiného než se vrátit znovu do práce, jako tomu bylo v případě muže žijícího v Texasu.

Musel znovu začít pracovat

Osmdesátiletý James byl již v zaslouženém důchodu, ale bohužel mu jeho penze nestačila na zvyšující se ceny. Dostal se tak do tíživé finanční situace, kdy mu nezbylo ani na zaplacení nájmu, a tak byl nucen najít si znovu zaměstnání, díky kterému by zaplatil veškeré nutné poplatky a účty. Byl zaměstnán jako školník na místní střední škole. I přes svůj vysoký věk musel tento pán udržovat pořádek v dospívajícími studenty navštěvovaném zařízení. Byla to náročná práce, ale byl rád, že jej vůbec někdo zaměstnal.

Mezi jeho povinnosti patřilo zajištění chodu školy, opravy a údržba po celém zařízení a také úklid haly. A právě zde si starého muže všimli studenti, kteří nad ním projevili obrovskou lítost. Jelikož jim přišlo nesprávné, aby po nich senior uklízel, rozhodli se novému školníkovi pomoci, aby se mohl vrátit zpět do zaslouženého důchodu. Byla to pro ně výzva, a tak se jí chopili s vervou a velkým odhodláním.

Podařilo se jim vybrat neuvěřitelnou částku

Uspořádali pro něj sbírku, ale jak se ukázalo, nestačilo to. Proto se rozhodli, že svou činnost více zpropagují, a sdíleli proto celou situaci na TikToku. Zveřejnili zde krátké video s popiskem: „Toto je náš osmdesátiletý školník, kterému se zvýšilo nájemné, a proto se musel vrátit do práce. Pomozme panu Jamesovi.“ Jak se ukázalo, tato sociální platforma se stala extrémně užitečnou. Za necelé dva týdny se totiž studentům podařilo nasbírat částku přesahující 270 tisíc dolarů, což je v přepočtu neuvěřitelných necelých 6 milionů korun.

@grey.thurman Go fund me is in the bio! My classmates and I hate seeing Mr. James here, no one his age should have to be cleaning our messes up to continue to live. #fyp#school#gofundme#fy#mrjames ♬ snowfall – Øneheart & reidenshi

K této sumě přispěli v největší míře studenti a zaměstnanci školy, ale podíleli se na ní také místní obyvatelé a zcela neznámí lidé, kterým bylo seniora líto a dozvěděli se o něm právě díky sociálním sítím. Celkem se na sbírce podílelo přes 8 000 dárců. Iniciativa studentů pana Jamese velmi dojala, všem moc děkoval za to, že mu změnili život. Teď si konečně může v klidu užívat důchodu a zaslouženého odpočinku.

Co říkáte na nápad studentů?

Zdroj: Unilad
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla