Plzeňský sbor Andílci dojal publikum, porotu i své trenérky. Nejmladší zpěvačce je teprve 6 let

Aby dětský pěvecký sbor mohl ukázat svůj talent televiznímu publiku, musel cestovat stovky kilometrů daleko. V nádherných šatech a se svíčkami v rukách děti vypadaly skvostně.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Televizní talentové soutěže jsou velmi populární i proto, že se v nich nezřídka zrodí opravdová hvězda. Výkony, které soutěžící předvádějí, jsou totiž často nesmírně obdivuhodné. Někdy ale za úspěchem samotných vystupujících stojí obrovská dřina a práce lidí, kteří zůstávají v zákulisí. Bez jejich pomoci by talentovaní jedinci na prknech, která znamenají svět, možná nikdy nevystoupili.

Každý člen sboru držel svíčku

Přesně to je i případ úžasného pěveckého sboru, který si říká Andílci. Absolutně uchvátil publikum i porotce jednoho z ročníků soutěže Česko Slovensko má talent. Sbor složený z dívek a chlapců ve věku od pěti do 23 let musel na vystoupení do bratislavské Incheba arény cestovat stovky kilometrů až z daleké Plzně, ale stálo to za to.

Na pódium nastoupila početná skupina dívek oblečených v krásných bílých šatech a chlapců v černých vestičkách. V ruce držel každý člen pěvecké formace rozsvícenou elektrickou svíčku, což ještě víc umocňovalo magickou atmosféru. Jakmile Andílci začali anglicky zpívat známou skladbu You raise me up, bylo jasné, že půjde o skvělé vystoupení.

Pochvala pro ty, co zůstali v zákulisí

Píseň, kterou v originále zpívá Josh Groban, má duchovní rozměr a zaznívá třeba i při bohoslužbách nebo na svatbách. A v interpretaci Andílků zněla téměř božsky. Z krásně vyzpívaných vysokých tónů běhal mráz po zádech. V očích porotců se během neopakovatelného vystoupení zaleskly slzy. Plakaly i viditelně nervózní sbormistryně v zákulisí, které držely svým svěřencům pěsti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Andílci Plzeň (@andilciplzen)

Když sbor dozpíval, sál zaplavil bouřlivý potlesk. Andílci nadchnuli publikum i zjevně dojaté porotce. „Velký dík a respekt patří trenérům, kteří jednak mají velkou trpělivost, velký respekt i za výběr těžké skvělé písničky, samozřejmě i všem rodičům, kteří to podporují. Za tím je opravdu velká dřina,“ složil poklonu celému plzeňskému ansámblu obávaný porotce Jaro Slávik. Jednohlasné ano poroty poslalo Andílky do další fáze soutěže.

Co říkáte na vystoupení plzeňských Andílků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství