Profesionální tanečnice si připravila vystoupení se svou fenkou. Hodiny dřiny se jim vyplatily, porotu dohnaly k slzám

Tanečnice Sandra Roth si zvolila poměrně netradičního tanečního partnera. Svými dovednostmi by však hravě předčil nejednoho člověka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Majitelé psů se ve většině případů snaží svým čtyřnohým miláčkům dopřát dostatek pohybu a společných aktivit. Ví totiž jak je důležité, aby se jejich parťák necítil sám. Své o tom ví i tanečnice jménem Sandra Roth. Ta se rozhodla svojí lásku k tanci sdílet i se svou Border kolií. Výsledek vás opravdu překvapí. Mnohé diváky totiž chytlo za srdce a vehnalo jim slzy do očí.

Tanec s vlky

Vycvičit psa k tomu, aby udělal byť jen základní trik, jakým je například aport, stojí jeho majitele spoustu úsilí, trpělivosti a samozřejmě také dobrých pamlsků. Cvičení psů na úplně jinou úroveň se rozhodli přivést propagátoři sportu, kterému se říká agility nebo také tanec se psem. Pejsci se tak učí různé cviky od skoků, otoček až k proplétání se mezi nohama svého majitele tak, že celé představení vypadá jako tanec.

iZdroj fotografie: Pexels

Agility je v původní podobě o překonání překážkové dráhy v co nejkratším čase. Postupně se ale začalo stále více rozvíjet i využití těchto psích předností právě i ke kreativnější verzi tohoto sportu, které se věnuje i Sandra. Kromě Border kolií se na tento sport hodí třeba chrti, pudlové nebo někteří druhy ovčáků, ale věnovat se mu můžete s jakýmkoli psím plemenem.

Lizzie a Sandra

Sandra je profesionální jazzovou tanečnicí a lásku k tomuto typu pohybu má už od dětství. Není divu, že se profesionálnímu vystupování začala věnovat poměrně brzy a na jevišti, ať už se jedná o to v divadle nebo na vystoupení se svým čtyřnohým partnerem, působí velmi přirozeně. Kromě lásky k tanci má také zjevně talent na tanec s nezvyklým partnerem, kterým je její fenka Lizzie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Lizzie ráda dělala psí kusy už v době, kdy byla štěňátko,“ popisuje Sandra. „Nebylo to s ní ale jednoduché, proto jsme se první tři roky soustředili spíše na její socializaci a základní triky, než na přípravu na soutěžení,“ dodává. Sandra svou fenku Lizzie brala od začátku jako správného parťáka. „Nikdy bych to s ní nevzdala. Vždycky má smysl to zkoušet, i když to z počátku není vůbec jednoduché,” vysvětluje. Díky ní si teď fenka vystoupení dokonce užívá.

Vystoupení v Německu

Sandra si pro jejich vystoupení v Německu vybrala velmi dojemnou klavírní píseň. Na Lizzie jde vidět, že se snaží své paničce udělat radost, takže je stejně soustředěná jako právě Sandra. Ta má na sobě bílé šaty, které jí při tanci lehce vlají. Ve vystoupení nechybí ani skoky nebo třeba proplétání mezi nohama. Příprava pro obě musela být velmi náročná, ale výsledek opravdu stojí za to. „Opravdu mě to chytlo za srdce a vehnalo slzy do očí,“ potvrzuje jeden z diváků.

Jak se vám vystoupení Lizzie a Sandry líbí?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články