Fotka, za kterou se skrývá bolest a potěšení zároveň: Řidička autobusu celou cestu držela malého chlapce za ruku

Řidička autobusu svou laskavostí dokázala uklidnit malého chlapce, který velmi plakal. Stačilo k tomu obyčejné gesto.

autobus i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

První den v novém zaměstnání, škole či školce může být pro mnoho lidí velmi stresující. Především pro děti, které čeká něco naprosto nového. V takovém případě je pochopitelné, že mají velký strach z neznáma, navíc že budou odkázány samy na sebe bez pomoci rodičů či dospělého, kterému plně důvěřují. V takové situaci se ocitl i malý chlapec, kterému se však dostalo pomoci od zcela cizího člověka.

Chlapec plakal a nechtěl se matky pustit

Čtyřletý Alex měl před sebou první den ve školce. Přestože jej na to jeho matka připravovala, vše mu dopodrobna vysvětlila, velice se bál. Nechtěl jít od maminky pryč do naprosto neznámého prostředí, mezi dospělé a děti, které nikdy předtím neviděl. Navíc jej čekala cesta autobusem, ve kterém měl také zůstat sám. Maminka ho doprovodila na autobusovou zastávku, kde spolu netrpělivě čekali na příjezd vozidla.

Když autobus přijel, matka s chlapcem nastoupila, aby ho usadila na sedadlo. Když však chtěla odejít, web FoxNews popisuje, že se na ni syn doslova přilepil. Držel ji za ruku, nechtěl ji pustit a srdceryvně plakal. Maminka se jej snažila uklidnit a říkala mu, že ho čeká vzrušující den plný legrace a nových zážitků, on však nepřestával ronit slzy. Když mu žena řekla, že musí odejít z autobusu, jako by ji neslyšel.

Řidička se zachovala úžasně a laskavě

Pustila jej, aby mohla vystoupit, ovšem v tu chvíli se stalo něco nečekaného. Řidička autobusu, za níž chlapec seděl, k němu natáhla ruku, pohladila ho a uchopila jej za tu jeho. Promlouvala k němu tichým hlasem, dokud se Alex alespoň trošku neuklidnil. Celou dojemnou situaci stihla hochova matka vyfotit. Fotografie se poté objevila na Facebooku, kde má již tisíce lajků a v komentářích pod příspěvkem internetoví uživatelé obdivují řidiččino gesto.

In our 2nd “official” year in the school, we really need to shout out our school staff.

This is one of our wonderful…

Zveřejnil(a) Augusta WI Police Department dne Čtvrtek 5. září 2019

V klidu a pohodě tak Alex dojel až ke školce, kde strávil svůj úplně první den. Na jeho konci matce s nadšením vyprávěl, co všechno zažil. Druhý den již sám došel na zastávku, kde čekal na autobus a milou řidičku, kterou si velmi oblíbil, a to především kvůli její laskavosti a přátelskému přístupu. Tato šoférka tak ukázala svou lidskost, která mnoha lidem chybí. Ne ovšem dalšímu řidiči autobusu, který neváhal zastavit, aby tak pomohl nevidomé ženě, o čemž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na řidiččino gesto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články