Řidič autobusu vystoupil, aby pomohl nevidomé ženě. Zmateně se motala u frekventované silnice

Většina lidí si na sociálních sítích stěžuje na arogantní a někdy i hulvátské chování řidičů vozů městské hromadné dopravy. Ale všichni by se neměli házet do jednoho pytle.

Slepá žena přechází silnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hrdinové všedních dní nenosí pláštěnky a kapuce jako populární partička Avengers. Pokud je nepřistihnete při činu, jen těžko je podle něčeho signifikantního můžete rozpoznat. Člověkem se srdcem na pravém místě je řidič autobusu Marcin, kterého zaznamenala palubní kamera. Jakmile uviděl ženu na přechodu, která se ocitla v nouzi, neváhal zastavit svůj vůz a vydal se jí na pomoc.

Řidič autobusu udělal něco nečekaného

Veřejná doprava i samotní řidiči autobusů bývají často terčem kritiky. Nejenže rok od roku zdražují jízdenky, ale problémy jsou také s přeplněnými vozy na některých linkách a chování některých neomalených řidičů je na pováženou. Je na ně vyvíjen tlak, aby dodržovali jízdní řády, což je v dopravních špičkách o nervy, nemluvě o agresivních pasažérech nebo čekání u přechodů, přes které se zejména v centrech měst courají chodci sem a tam.

Řidič autobusu vyhodil matku i s jejími dětmi z autobusu. Nelíbilo se mu, jak umístila svůj dvojkočárek

V takové situaci může i malé laskavé gesto řidiče zapůsobit jako kouzlo. Dokazuje totiž, že na světě jsou ještě lidé, kteří nejsou lhostejní k trápením druhých a neváhají jim pomoci, i když sami toho za celý den mohou mít plné zuby. Když řidič autobusu číslo 11 Marcin v polské metropoli Varšavě uviděl stát na chodníku u přechodu zmatenou ženu, udělal podle serveru Genialne něco nečekaného.

Kolemjdoucí nevěnovali slepé ženě pozornost

Zachoval se totiž jako opravdový džentlmen. Zastavil autobus, zapnul výstražná světla a šel jí pomoci. Zoufalá žena totiž byla nevidomá. Podle webu TVN24 nevěděla, že se nachází u přechodu přes relativně frekventovanou silnici, a nikdo z kolemjdoucích ani ostatních účastníků provozu jí nevěnoval pozornost. Řidič ji oslovil, bezpečně převedl přes přechod, rozloučil se a nasedl zpátky do svého autobusu.

Kierowca pomógł niewidomej na przejściu dla pieszych

Kilka dni temu jeden z naszych kierowców wykazał się postawą godną podziwu! Pan Marcin obsługiwał linię 111 i na swojej trasie zauważył osobę niewidomą. Nikt z przechodniów nie zaproponował jej pomocy. Nasz kierowca widząc to – zatrzymał autobus, zabezpieczył go i popędził do niewidomej. Okazało się, że kobieta nie wiedziała czy znajduje się w obrębie przejścia dla pieszych. Serdecznie podziękowała i dalej podążyła w swoim kierunku. Panu Marcinowi gratulujemy!🥰

Zveřejnil(a) Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa dne Čtvrtek 22. února 2024

Pasažéři, kteří cestovali autobusem číslo 11 a byli přímými svědky nezvyklé události, byli z chování řidiče u vytržení. Jakmile se Marcin vrátil do vozu, odměnili jeho čin potleskem. Video dobrého skutku zachytila kamera ve voze. Když facebookový profil MiejskieZakładówAutobusoweWarszawa záběry zveřejnil, okamžitě se staly hitem. Diskutující

Pasažéři, kteří cestovali autobusem číslo 11 a byli přímými svědky nezvyklé události, byli z chování řidiče u vytržení. Jakmile se Marcin vrátil do vozu, odměnili jeho čin potleskem. Video dobrého skutku zachytila kamera ve voze. Když facebookový profil MiejskieZakładówAutobusoweWarszawa záběry zveřejnil, okamžitě se staly hitem. Diskutující ocenili přístup řidiče smrští pochval a uznání.

Jakou zkušenost máte s řidiči městské hromadné dopravy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články