Řidička autobusu pomohla bezdomovci v nesnázích. Zmohl se pouze na pět slov, které jim oběma změnila život

Během chladného večera přistoupil do autobusu zdrcený muž. Když se jej řidička zeptala, proč vypadá tak smutně, vyšla najevo děsivá pravda.

i Zdroj fotografie: Aktron/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Během chladné noci v americkém Wisconsinu se přihodila řidičce autobusu Natalii Barnes zajímavá událost. Když totiž projížděla městem obvyklou trasou, přistoupil do jejího vozu zdrcený muž – byl jí sice povědomý, protože jej už někdy vezla, ale v tento den vypadal úplně na dně. Když se zvídavá žena zeptala, co se přihodilo, zmohl se pouze na pět slov. Ta však dojala řidičku natolik, že se mu rozhodla ze všech sil pomoci. Díky její laskavosti se oběma změnil život od základů, uvedl web CNN.

Dobrý skutek řidičky autobusu

Ačkoliv řidička autobusu muže neznala napřímo, když byl autobus prázdný a on tam stále smutně seděl, rozhodla se za ním přijít a zeptat se, proč ještě nevystoupil a zda je vše v pořádku. Tehdy se však záhadný pasažér zmohl jen na pět slov. „Nyní jsem oficiálně bez domova,“ sdělil s hlavou sklopenou dolů paní Barnes. Dodal, že se dostal kvůli pracovním potížím do finančního skluzu a nakonec mu byl sebrán domov. Během chladného večera to bylo již týden, co žil na ulici, a neměl k dispozici žádné jídlo ani místo, kde se ohřát.

Když to řidička uslyšela, nabídla mu, že mu koupí teplé jídlo a že se může zahřát v jejím autobuse po zbytek směny. Tímto laskavým činem mu vykouzlila velký úsměv na tváři, ovšem to nebylo všechno. Během následujících hodin si totiž vzpomněla, že má dobrého přítele, který působí jako advokát komunity a dokázal by najít muži útočiště. Natalie tak neváhala ani chvíli a okamžitě se jej rozhodla kontaktovat. „Bylo důležité, aby našel místo v teple, kde by mohl zůstat alespoň přes noc,“ řekla žena pro web Goalcast

Změnila život muži i sobě 

Dobrý skutek řidičky a její laskavost však neměla pozitivní dopad pouze na život muže, který k ní nastoupil do autobusu. Jelikož musela o svém činu informovat vedení, byla díky skvělé pomoci odměněna cenou MTS Excellence Award od Milwaukee County Transit System. „Natalie předvedla to, co by měl dělat pro boj s bezdomovectvím naprosto každý, a to dávat pozor na ostatní a snažit se jim pomoci nebo s nimi alespoň spolupracovat. Jsem hluboce vděčný za činy naší spolupracovnice,“ řekl výkonný ředitel společnosti Chris Abele.

Řidička Natalie také během rozhovoru dodala, že je s mužem stále v kontaktu a jsou dobrými přáteli. „Jmenuje se Richard a děkuje mi pokaždé, když se mnou mluví. Dokonce mi začal říkat, že jsem jeho malý strážný anděl. S radostí však mohu potvrdit, že se mu daří dobře a snaží se dostat zpět do společnosti,“ dodala s tím, že by měl každý pomáhat každému, nehledě na to jak vypadá nebo odkud je. O dalším skvělém činu, kterým majitel restaurace podpořil život bezdomovce, jsme nedávno psali na DámskémDeníku. 

Možná mu dokonce zachránila život 

Richard měl ten večer zvláštní důvod být řidičce autobusu vděčný. Podle místních zpráv totiž v ten samý čas řádily v okolí Wisconsinu arktické studené vlny, které způsobily prudký nárůst úmrtí lidí na ulici. Tou nejrizikovější skupinou byli právě staří jedinci a bezdomovci, kteří již trpěli nachlazením či jinými nepříjemnými onemocněními. Naštěstí však starostlivá žena zakročila včas a pravděpodobně tak zachránila život člověku, který musel skončit na ulici a přišel o všechno, aniž by si to sám zavinil. 

Co si o tomto dojemném příběhu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články