Majitel si všiml, jak se před jeho restaurací hrabe bezdomovec v koši. To, co udělal, chytí každého za srdce

Lidé by si měli pomáhat a tento majitel restaurace by mohl být příkladem mnoha lidem. Když si totiž všiml bezdomovce, který hledá jídlo v koši, zanechal mu vzkaz.

bezdomovec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době žije velké množství lidí na ulici a někteří se sem nedostali vlastní vinou. I tito lidé se snaží nějak přežít a častokrát se musí hrabat v popelnicích nebo v odpadkových koších, aby si našli nějaké jídlo. Ne vždy se jim totiž podaří vyžebrat nějaké peníze, aby si jídlo mohli sami koupit. Tento bezdomovec chodil pravidelně před jednu restauraci a jednoho dne si jej všiml majitel, který byl znepokojen. Zanechal mu proto vzkaz u koše.

Bezdomovci musí často prosit o peníze

Pokud byste se vydali do centra Brna nebo Prahy, pravděpodobně byste v těchto městech narazili na bezdomovce primárně na místech, kudy prochází turisté a velké davy lidí. Zde totiž mohou bezdomovci vyžebrat nějaké peníze, jídlo nebo jinou pomoc, která by jim na ulici alespoň na chvíli pomohla. Občas se ale stává, že si bezdomovci vyberou na žebrání místo, odkud je po chvíli vyhodí policie, jelikož je zde zakázané žebrat.

Lidé mohou pomáhat

Někteří lidé chodí kolem bezdomovců tak, že se je snaží ignorovat a vlastně předstírají, že neexistují. Nechtějí s nimi mít nic společného a kolikrát tyto osoby mají sami dost finančních starostí, takže nemohou pomáhat peněžně ostatním. Jiní lidé se naopak snaží pomáhat a existují i organizace, na které se mohou lidé bez domova obrátit a požádat je o pomoc. I když se některým lidem může zdát, že se z ulice již nikdy nedostanou a nebudou žít vlastní život, tak stále existuje hodně lidí, kteří si snaží bezdomovcům pomáhat.

Jak může člověk pomoci

Jestliže byste chtěli lidem bez domova pomoci, můžete tak, že je nebudete ignorovat. Pokud si všimnete, že je bezdomovci špatně nebo je v ohrožení života, zavolejte mu pomoc. Těmto lidem můžete také sami pomoci jen tím, že se zeptáte, zda nechtějí pomoci. V případě, že se obáváte darovat peníze přímo lidem na ulici, že by je využili jinak, darujte je organizaci, která těmto lidem pomáhá a poskytuje oblečení, jídlo nebo noclehárnu. Je také možné osobě bez domova koupit jídlo nebo noc v noclehárně. Tento majitel restaurace se rozhodl pomoci trochu jinak.

bezdomovec s penězi iZdroj fotografie: Depositphotos

Bezdomovec se objevoval často před restaurací

Tento majitel restaurace rozhodl osobě bez domova pomoci trochu jinak a tímto příběhem dojal mnoho lidí. Jednoho dne se totiž majitel restaurace od svých zaměstnanců dozvěděl, že se přímo před podnikem často objevuje muž bez domova, který se hrabe v koši a hledá jídlo. Vždy, když se zaměstnanci snažili bezdomovce zastavit, aby mu nabídli jídlo nebo pití, nepodařilo se jim to a muž bez domova pokaždé utekl.

Majitel restaurace byl trochu znepokojen a rozhodl se jednat. Přímo ke koši, ve kterém se bezdomovec vždy hrabal, dal vzkaz, na kterém stálo, aby při příští návštěvě přišel dovnitř do restaurace. Zde mu totiž bude nabídnuto jídlo a pití a nikdo se nebude na nic ptát. Tímto krokem udělal majitel restaurace hezké gesto směrem k muži bez domova a zároveň stoupl v očích svých zaměstnanců, kteří si za to svého nadřízeného budou vážit ještě více.

Jakým způsobem mohou lidé pomáhat bezdomovcům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články