Vysvětlil, proč své ženě nikdy nepomáhá v domácnosti. Překvapivě si tím získal uznání

Mnoho lidí obdivuje muže, který sdělil svůj názor na to, proč své ženě nikdy nepomáhá s domácími pracemi a péčí o děti.

Žena je připravená na velký úklid domácnosti i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rozdělení domácích prací a starost o děti, to jsou věčná témata diskuzí mnoha partnerů. Spousta mužů se totiž domnívá, že když je žena doma s dětmi na rodičovské dovolené, veškerá starost o domácnost a děti leží na jejích bedrech, proto otcové nikterak nepomáhají. A právě tento jejich názor je častým důvodem rozchodů a rozvodů, jelikož ženám po čase dojde trpělivost.

Řekl, že své manželce s ničím nepomáhá

JR Minton z Texasu je manželem, otcem a pracuje jako řidič UPS. Nedávno se tento muž stal doslova populárním a virálním, když na svém tiktokovém profilu zveřejnil velmi zajímavé video, které rozpoutalo bouřlivou diskuzi. Nyní má nahrávka více než 1,4 milionů lajků a tisíce komentářů, v nichž internetoví uživatelé vyjadřují své emoce, které v nich zveřejněné video vyvolalo. Muž v něm totiž vysvětlil, proč své ženě nepomáhá s domácími pracemi.

„Nepomáhám své ženě vařit. Nepomáhám jí uklízet, prát prádlo, starat se o děti, nic z toho, protože dělám to, co mám dělat jako otec a manžel,“ cituje jeho slova z videa také web Unilad. Po tomto se jistě mnoho lidí, především žen, připravovalo na peprný komentář, ovšem ihned nato Minton uvedl vše na pravou míru. „Vařím, uklízím, peru, starám se o děti,“ vysvětluje dále ve videu.

Vyzval ostatní, aby se stali opravdovými muži

Dále řekl, že nemůže s těmito věcmi své manželce pomáhat, protože je to stejně jeho práce jako její. Vyzval muže, aby změnili způsob, jakým mluví a přemýšlejí. Upozornil je, že by měli vyrůst a stát se muži. Zažil totiž situace, ve kterých jej cizí ženy obdivovaly za to, že nese dítě v nosítku a další dvě drží za ruce. Ony to totiž neznaly, jejich muži se takto nechovali.

@minton__jr

♬ original sound – J.R. Minton

Bohužel mnoho mužů přebírá vzor chování ze svého dětství, kdy se jejich matky staraly o vše, otcové naopak jen přišli z práce domů a už se nechali svými manželkami obsluhovat. A to samé čekají od svých žen. Minton správně uvedl, že by se dnešní tatínci měli vzpamatovat a uvědomit si, že je to i jejich starost, neměli by vše nechávat na svých manželkách a odmítat jim pomoci. Jako manžel paní Jany, která do redakce DámskéhoDeníku zaslala dopis, v němž si stěžuje na neschopného manžela.

Co si myslíte o jeho názoru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články