Jana (44): „Manžel mi doma odmítá jakkoliv pomoct. Z jeho odůvodnění je mi do breku“

Manžel dal své ženě jasnou podmínku, za které jí začne pomáhat s domácími pracemi. Dohnalo ji to k slzám.

Žena se dohaduje s mužem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V mnoha rodinách provádějí domácí práce oba partneři. Pokud je žena zrovna na rodičovské dovolené, většinu těchto úkonů zastane sama, ovšem je namístě, aby i muž přiložil ruku k dílu. Bohužel mnoho pánů má ale zcela odlišný názor. Stejně jako manžel čtenářky Jany S., která se v dopise zaslaném do redakce svěřila s tím, co se nedávno mezi ní a jejím mužem odehrálo. Stále nechápe, jak mohl něco takového říct.

Povýšení jej změnilo

Čtyřiačtyřicetiletá Jana žije se svým manželem už dvacet let. Mají dospělého syna, který studuje na vysoké škole, a tak domů jezdí jen několikrát do měsíce. Je již soběstačný, ke studiu si vydělává, a tak jezdí za rodiči, jen když má více volna. Před několika lety se této rodině naskytla příležitost koupě rodinného domu, a jelikož si jej všichni přáli, neváhali. Museli si však vzít vysokou hypotéku.

Již od začátku prováděla domácí práce paní Jana, ale snažila se zapojit i svého manžela. „Naučila jsem ho spoustu věcí, byly doby, kdy mi opravdu pomáhal a vše jsme měli rozděleno tak nějak napůl,“ vzpomíná v dopise čtenářka. Vše se ale změnilo, když její muž změnil práci. Dostal se na vysoký post, díky čemuž vydělává spoustu peněz. To v něm vyvolalo pocit, že jelikož hodně pracuje, doma už nemusí nic dělat.

Svým tvrzením ji dohnal k pláči

Paní Jana samozřejmě také pracuje, a to jako zdravotní sestra v nemocnici. „Někdy přijdu domů a jsem totálně vyřízená. Když ale vidím, kolik práce mě tu ještě čeká, chce se mi brečet,“ píše dále v dopise paní Jana. Proto požádala manžela, aby jí s domácími pracemi pomohl. Vždyť bývá často doma víc než ona.Na to mi ale řekl, že mi pomůže, až budu platit hypotéku. On totiž vydělává mnohem víc než já, takže si může dovolit doma už nic nedělat. Pokud na tom budu platově stejně jako on, bude i on stejně pomáhat,“ popisuje jeho slova čtenářka.

Od té doby mají doma dusno a paní Jana nechápe, jak jí mohl něco takového říct, při vzpomínce na to se jí chce brečet. Bojí se toho, že mu vysoký výdělek stoupl do hlavy a ona se do konce života bude doma dřít sama.Nevím, co mám dělat, je tohle na rozvod?“ ptá se ostatních čtenářů paní Jana. Bohužel si manžel své paní vůbec neváží a bere ji jako služku. Je to velmi smutné. Podobně jako v případě paní Ivany, která má kvůli nicnedělání svého manžela několik zaměstnání a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co byste paní Janě poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články