Manžel už 2 roky nepracoval a měnit to nehodlá „Abych nás se dvěma dětmi uživila, musela jsem si najít další práci.“

Kvůli manželově lenosti si musela najít další dvě práce. Nyní již má všeho dost a musela přistoupit k velmi drastickým opatřením.

Smutná starší žena přemýšlí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Čtenářka Ivana J. zaslala do naší redakce dopis, ve kterém se svěřuje se svým trápením. Nemá se komu svěřit, protože se velmi stydí za to, jak na tom teď jako rodina jsou. Její manžel se totiž chová otřesně, ona se jej ale bojí opustit kvůli dětem, protože by jim sebrala tátu. Ani nemá kam odejít, a tak se dře do úmoru, aby vůbec měli střechu nad hlavou.

Bez varování přišel o práci

„Jirku jsem potkala na jedné výstavě a zamilovali jsme se do sebe na první pohled,“ začíná těmito slovy svůj dopis paní Ivana. Jako vystudovaný vysokoškolák měl velmi dobře placenou práci ve firmě svého známého, takže si nikdy nežili špatně. Rok po svatbě se jim narodila dcera a o tři roky později syn. Žena si myslela, že se jí splnil sen o dokonalé a šťastné rodině, to se ale velmi rychle změnilo.

Její manžel se totiž s majitelem firmy nepohodl a ten jej na hodinu propustil. Muž tak zůstal bez práce a bez peněz. „Jirka si byl jistý, že si se svými zkušenostmi rychle najde práci, ale opak byl pravdou,“ vysvětluje v dopise dále paní Ivana. Sice jej na několik míst přijali, ale nebyly pro něj dost dobré. Nechtěl jít totiž pod stanovený platový limit a podřadnou práci by nikdy nedělal. A tak ubíhaly měsíce a muž byl stále doma, na což si však rychle zvykl.

Už dva roky je bez práce, do které se nehodlá vracet

„Nyní jsou to už dva roky, co je manžel bez práce, a já už to nezvládám,“ lituje se paní Ivana. Když se muže zeptá, zda už něco našel, buď si něco vymyslí, nebo ji rovnou pošle do háje. Žena si kvůli zvýšeným poplatkům a nájmu musela najít ke své práci další dvě brigády. Denně spí maximálně 5 hodin a volný víkend má jen jednou za dva měsíce. „Mrzí mě, že skoro nevidím děti, ale musím pracovat, abychom měli vůbec kde bydlet,“ popisuje čtenářka. Nyní však již vybouchla a dala manželovi ultimátum.

„Řekla jsem mu, že pokud si do dvou měsíců nenajde práci, požádám o rozvod a už mě ani děti nikdy neuvidí,“ píše dále paní Ivana. Bojí se však, že to nedokáže, manžel je totiž skvělý manipulátor. Pokud se i vy bojíte, že žijete právě s takovým typem člověka, na DámskémDeníku si přečtěte 9 znaků, podle kterých to poznáte jistě. Zda se tedy paní Ivana dočká toho, že se její manžel vrátí do práce, je nyní ve hvězdách. Snad bude kdyžtak schopná jej opravdu opustit.

Co byste paní Ivaně poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články