Dal na radu svého fyzioterapeuta a šel ven. Našel něco, co mu obrátilo život naruby

Konečně vstal z gauče a začal trávit více času venku. Učinil tak na radu svého lékaře, jemuž by nyní měl být velice vděčný. Čekal ho totiž životní objev.

procházka v lese i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Moderní doba plná počítačů, mobilních telefonů a tabletů způsobuje, že lidé tráví čím dám méně času venku na čerstvém vzduchu. Muž z Norska pocítil následky takového života na vlastní kůži. Minimálně opouštěl místo na svém gauči, až se potýkal se zdravotními problémy. Na radu svého fyzioterapeuta tedy začal chodit více ven. Dobře udělal.

Čekal ho životní objev

Erlend Bore dal na radu svého fyzioterapeuta a konečně se zvedl z gauče, aby více času trávil venku na čerstvém vzduchu než doma před televizí. Aby měl nějakou motivaci opustit dům, pořídil si detektor kovů. Nečekal, že by objevil něco převratného, ale takto byly jeho vycházky alespoň o něco zajímavější a dobrodružnější. Když detektor kovů zapípal, myslel si, že našel jen nějaké kovové odpadky pohozené v lese někým, kdo nemá úctu k přírodě. Nemohl se více mýlit.

Našel to, o čem sní každý malý kluk – zlatý poklad, jak uvádí web Novinky. Nález vážil kolem 100 gramů, což Ole Madsen, ředitel Archeologického muzea považuje za velice ojedinělé. Po bližším prozkoumání bylo zjištěno, že obsah pokladu představují zlaté přívěsky pocházející z doby migrace v Norsku, jež se datuje do období mezi lety 400–550 n. l. Kromě toho nález obsahoval také mince.

Nálezce čeká mimořádná odměna

Možná si nyní říkáte, že se z Erlenda stal okamžitě velice bohatý muž, ale v souladu s norskými zákony nálezy z doby před rokem 1537 a mince starší roku 1650 jsou považovány za majetek státu. Erlend měl tedy povinnost svůj objev odevzdat příslušným úřadům. Nálezce má nárok na odměnu, na niž ovšem ještě stále čeká, jak je uvedeno na serveru TheGuardian.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Good News (@globalpositivenews)

Erlend už jako dítě snil o tom, že se stane archeologem. To se sice nestalo, ale objev, který učinil pomocí detektoru kovů, v něm vyvolal pocit, že si alespoň na krátkou chvíli mohl připadat jako Indiana Jones. Erlend není jediný obyvatel severské země, který učinil objev století. Muž z Dánska, o němž jsme psali na Dámském Deníku, pomocí detektoru kovů objevil 1 500 let starý poklad.

Jak často chodíte do přírody vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články