Amatérský hledač pokladů se zapsal do dějin. S obyčejným detektorem kovů našel 1 500 let staré ryzí zlato

Vášní tohoto muže bylo hledání pokladů za pomoci detektoru kovu. Muž se teď může pyšnit tím, že našel opravdový poklad, jehož nález mu vynesl velký obnos peněz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně mnoho lidí toužilo v dětství najít poklad. V dnešní době je to už opravdu velké štěstí, když se něco takového povede. Muži z Dánska se však tento dětský sen splnil, a tak může usínat s vědomím, že se mu povedl pravděpodobně největší objev pokladu v Dánsku. Umožnil mu ho jeho koníček, kdy chodí po méně frekventovaných krajinách a hledá za pomocí detektoru kovu poklady.

Nejcennější poklad Dánska

Ole Ginnerup Schytz se může považovat za dítě štěstěny. Za úspěch do té doby považoval už nález pár starých mincí. Netušil však, že když se vydá na průzkum okolí města Vindelev v Dánsku, zapíše se do dějin jako lovec pokladů. Poklad, který našel, je okolo 1 500 let starý a tvoří jej přes kilo ryzího zlata. Poklad dostal název Vindelevský poklad a archeologové z muzea Vejle se zasazují o to, že se jedná o největší a nejcennější poklad Dánska, který byl dosud nalezen.

iZdroj fotografie: Pixabay

Koníček mu přinesl slušný obnos peněz

Mince, medailony a jiné zlaté předměty se rozhodl Ole Ginnerup Schytz věnovat muzeu a byl za to náležitě odměněn. Muzeum se rozhodlo věnovat mu ocenění a sumu peněz, která není zveřejněna, ale obecně se ví, že zapálený lovec pokladů si o peníze dlouhou dobu starosti dělat nemusí. Jeho objev ho motivoval v tom, aby ve svém koníčku pokračoval, a kdo ví, co objeví příště.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jeho nález si můžete pod jménem Vindelevský poklad prohlédnout v muzeu ve městě, kde byl nalezen. Nejsou téměř žádné informace o tom, jak se poklad ve Vindelevu objevil. Existují ale spekulace, které tvrdí, že kilo zlata v podobě mincí, šperků a jiných zlatých předmětů bylo zakopáno jako válečná kořist, ke které se však už nikdo znova nedostal. Bližší informace o pokladu kromě jeho stáří však bohužel k dispozici nejsou.

Jak byste s nalezeným pokladem naložili vy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články