Rodina se kvůli dítěti zbavila obou svých psů. Ti se spolu ale nerozloučili –⁠ v útulku jezdí jeden druhému na zádech

Psí kámoši se stali virální. Poté, co se jich původní rodina zřekla, se od sebe nehnou ani na krok a neustále se k sobě tulí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

To nejhorší, co se může psovi stát, je ztratit svého páníčka, domov a lidské i zvířecí kamarády. Dennodenně se to děje tisícům psů, kteří zažívají různě smutné příběhy se šťastným i nešťastným koncem. Dva chlupatí kamarádi jménem CC a Chewbacca si také zažili své, když se jich rodina vzdala a odložila je do útulku. Jestliže už předtím byli oba chlupáči velcí kamarádi, nyní byli zcela nerozluční. Malý psík CC nejraději trávil svůj čas posazený na hřbetě velkého Chewbaccy. Jediné, po čem toužili, bylo najít nové milující páníčky.

Nebyli kompatibilní s dítětem

CC a Chewbacca žili dlouhá léta pod jednou střechou u své rodiny v americkém státě Iowa. Poté, co se ale jejich páníčkům narodilo miminko, pejskové už v domě neměli místo. Dítě totiž bylo alergické na jejich srst. A tak se rodina rozhodla umístit oba psíky do útulku. Zmatení a smutní chlupáči svůj smutek skrývali jen těžko. Jediné, co jim bylo útěchou v těchto těžkých časech, byla jejich vzájemná společnost.

Přátelství mezi CC a Chewbaccou nadchlo i zaměstnance útulku „V podstatě pokaždé, když projdeme kolem jejich klece, CC na Chewym buďto sedí, je přes něj přehozený, nebo se k němu choulí,“ řekla mluvčí útulku Animal Rescue League of Iowa, Jessica Jorgenson. Podle pracovníků útulku oba psi rádi chodí na procházky a také jezdí autem. V tom případě se k sobě tulí na zadním sedadle. Jeden druhému je rodinou a vším, co jim zbylo.

Fotografie na Facebooku jim našly rodinu

Když útulek zveřejnil obrázky svých nových přírůstků, jejich neobvyklé pozice si získaly srdce tisíců lidí. Fotografie se velmi rychle staly virálními a rychle se šířily po sociálních sítích i celém internetu. Všichni milovali pohled na to, jak CC sedí na Chewbaccově zádech. K fotografiím byla připojena i výzva k adopci těchto dvou chundelatých mazlíků. Jedinou podmínkou bylo, že musejí zůstat spolu.

Příběh měl nakonec šťastný konec a zvláštní psí dvojice získala novou rodinu, která mimo lidské kamarády zahrnuje další dva psy a tři prasátka. Noví majitelé po prvních pár dnech sdíleli na stránkách útulku fotografie pejsků v novém domově. Je vidět, že se jim opravdu daří dobře.

Jaké chování vás u vašich psů nejvíce baví?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články