Psí chůva v akci: Takhle pes zaregoval, když miminko začalo brečet. Mnozí rodiče se od něj mají co učit

Pokud hledáte chůvu pro své dítě, neomezujte se pouze na lidi. Mnohem lepší volbou bude pořízení psa. Nikdo jej nebude milovat a ochraňovat lépe než pes.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pes a dítě v jedné domácnosti, taková situace může u rodičů vzbuzovat velké obavy bez ohledu na to, jaké plemeno si pořídíte. Někteří psi milují děti a z jejich chování se zdá, že přirozeně vědí, jak se k malým ratolestem chovat. Psi a děti mohou být nejlepšími přáteli. Nenajde-li dítě pochopení u svých přátel nebo rodiny, může jej nalézt u zvířete. Vyrůstat se psem může skutečně prospět fyzickému i psychickému vývoji dítěte. Pes v životě dítěte nabízí spoustu výhod.

Dítě se učí zodpovědnosti

Pořídit si domácího mazlíčka není totéž jako koupit hračku. Děti si musí uvědomit, že se jedná o živého tvora, který potřebuje péči. Starost o psa s sebou přináší spoustu zodpovědnosti, jíž se mohou děti naučit, pokud s ním vyrůstají v jedné domácnosti. Děti se také učí novým emocím, jako je empatie nebo soucit, jak uvádí Purina.

Dítě tráví více času venku

V dnešním moderním světě plném počítačů, videoher, mobilních telefonů a tabletů je velice obtížné „donutit“ své dítě, aby na čerstvém vzduchu trávilo víc času než před obrazovkou televize či displejem mobilu. Pes si ale nevybírá, musí vykonat potřebu, navíc ke své spokojenosti potřebuje běhat venku. Je tedy dobrým důvodem, proč vyrazit z domu.

chlapec a pes iZdroj fotografie: Freepik
Chlapec se mazlí se psem.

Dítě se naučí milovat

Děti velice rychle pochopí, že chod domácnosti se řídí podle jejich potřeb. Některé toho mohou začít časem zneužívat, ovšem přítomnost psa v rodině zajistí, že se děti začnou učit bezpodmínečné lásce, věrnosti a loajalitě. Pochopí, že pozornost je třeba soustředit i na jiné členy domácnosti.

Pes jako zdroj útěchy

Domácí mazlíček poskytuje vašemu dítěti neustálou společnost a především pochopení. Psi nehodnotí, nesoudí, jsou loajální a věrní a projevují člověku nekonečnou lásku. Jsou tedy skvělým zdrojem útěchy. Jakmile vaše dítě cítí smutek, strach nebo pláče, může se obrátit na chlupatého kamaráda, který je tady vždy pro něj.

Například toto video, které se stalo během krátké chvíle virálním a hojně sdíleným na internetu. Není se čemu divit, nic roztomilejšího jste totiž za poslední dobu neviděli. Na záznamu z domácí kamery je vidět batole v postýlce, pod kterou odpočívá pes. Jakmile dítě začne plakat, zvíře se okamžitě zvedne, protáhne a jde dítě uklidnit. Pár olíznutí a je po pláči. Pod videem se objevila spousta pozitivních komentářů. „Moje border kolie dělá to samé, když hlídám svou neteř,“ stojí v jednom z nich.

Psi jsou úžasná stvoření, která často nejsou považována jen za domácí zvířata, ale plnohodnotné členy rodiny. Cítí to, co lidé nedokážou, a jejich přítomnost působí uklidňujícím dojmem. Možnost vyrůstat se zvířetem naučí dítě být laskavé ke všemu živému. Pouto mezi dítětem a zvířetem dospělý nikdy nemůže pochopit. Už dříve jsme se na Dámském Deníku zmínili o pejskovi, který přišel na pomoc mamince zoufale se snažící dlouhé hodiny utišit plačící dítě. Stačilo pár vteřin a bylo po pláči.

Jaký vztah má vaše dítě ke zvířatům? Napište nám to komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články