Maminka dlouhé hodiny nedokázala utěšit plačící dítě. Chůvička na video zachytila, jak ho nakonec uklidnil pes

Když si pejsek zvykne na miminko a zamiluje si ho, těžko byste hledali lepší chůvu, která by ho milovala a ochraňovala tak, jako právě on.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé věnují veškerou svoji lásku a péči především svým dětem a zvířatům. V mnoha rodinách se stane, že mezi dítětem a psem vznikne takové pouto, že je nikdo a nic nerozdělí. Samozřejmě je třeba dávat pozor na to, když si spolu hrají, a raději je nikdy nenechávat o samotě. Z dálky však můžete pozorovat to, jak pes ochraňuje dítě a naopak.

Je dobré, když doma máte zvíře

Když je v rodině dítě, určitě přijde den, kdy se vás zeptá, jestli byste mu mohli pořídit štěňátko nebo třeba koťátko. A pokud na to máte alespoň trošku čas a prostor, měli byste jim jejich přání splnit. Když totiž začne dítě komunikovat se zvířetem, učí se být starostlivé a laskavé ke všem bytostem. Rovněž dostane velkou lekci zodpovědnosti tím, že musí mazlíčka nakrmit, uklidit po něm nebo ho vyvenčit.

Nemusíte hledat chůvu

Také je opravdu dojemné sledovat, jak si pes, který byl v rodině první, vytváří vztah k dítěti. A když se zadaří, jsou z nich potom parťáci na život a na smrt. Psi jsou často pomocníky rodičů při výchově dětí. Dá se říct, že se prakticky stávají chůvami a vy jim je tak můžete na chvíli dokonce i svěřit. Někdy se čtyřnozí mazlíčci totiž například s pláčem vypořádají lépe než rodiče. To dokazuje také video níže, na které se můžete podívat.

View this post on Instagram

Příspěvek sdílený Michaela Cosares (@michaelajeanc)

Dítě se psem seznamujte opatrně

Přátelství mezi dětmi a domácími zvířaty se většinou rodí téměř okamžitě. Ale i přesto buďte raději ostražití, když miminko poprvé přinesete domů. Je totiž potřeba reakci psa pečlivě sledovat, aby se náhodou nestalo, že dítěti nevědomky ublíží. Někdy totiž může být jen trošku nervózní nebo agresivně střežit svoje teritorium. Proto se s ním musí jednat opatrně. Naštěstí takových reakcí psa není moc.

Jak reagovali vaši mazlíčci na miminko?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články