Svobodná matka prodala starou postýlku po dceři. Když se jí po 3 dnech ozval kupec, celý život dostal nový rozměr

Žena měla finanční potíže, a tak se rozhodla, že prodá starou postýlku po své dceři. Její nová majitelka se jí později znovu ozvala s šokující zprávou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se partner Karen dozvěděl o jejím těhotenství, opustil ji. Rozhodla se vychovávat svou dceru sama. Každá svobodná matka ví, jak je těžké uživit sebe i dítě. Karen měla finanční problémy a nebyla na tom dobře ani emocionálně. Nemohla pracovat poté, co ji kouslo klíště, které ji nakazilo lymeskou boreliózou. Snažila se vyžít s malými sociálními dávkami a musela si přivydělávat prodejem věcí na internetu.

Zdráhala se uvěřit tomu, co stálo v SMS

Přestože šlo o rodinný poklad, který se dědil z generace na generaci, rozhodla se prodat dětskou postýlku, z níž dcera už vyrostla. Karen k ní měla citovou vazbu, ale potřebovala peníze. Neváhala, když se našla zájemkyně, jež za ni nabízela v přepočtu zhruba 4 700 korun. Suma se sice nezdá být horentní, pro svobodnou matku však není nezanedbatelná. Mohla si dovolit koupit dceři boty, nebo zaplatit školní výlet.

iZdroj fotografie: Pexels

Postýlku odeslala a měla obchod za vyřízený. Stalo se ale něco neuvěřitelného. Po třech dnech ji kontaktovala kupující žena, jež byla shodou okolností také svobodnou matkou. Též na tom nebyla finančně dobře a čekala malou holčičku, a proto postýlku koupila. Žena poslala Karen SMS zprávu, která jí změnila život. Když ji viděla, nevěřila vlastním očím. I když si ji četla neustále dokola, zdráhala se tomu uvěřit.

Pod nátěrem bylo logo výrobce

Žena, jež starou postýlku koupila, ji chtěla pro svou dceru vylepšit a přemalovat na jinou barvu. Začala obrušovat starý nátěr a narazila na obrazec. Považovala ho za logo výrobce. Napadlo ji, že by o postýlce chtěla vědět více a zveřejnila její fotografii na webovém fóru o starožitnostech. Nebyla si jistá, zda má nějakou cenu, zkrátka to jen zkusila. Sotva se na vývěsce postýlka objevila, lidé začali na fóru diskutovat.

Postýlka byla podle nich hodně stará a radili, aby ji nechala ocenit. Vzala ji tedy do aukční síně, kde potvrdili, že postýlka je 200 let stará a skutečně má hodnotu. Odhadce jí neřekl přesnou cenu s tím, že ji může dát do dražby. Přestože by se jí postýlka pro dceru náramně hodila, peníze potřebovala více. Nepředstavovala si ale ani v nejdivočejších snech to, co následovalo, když postýlku dala do dražby.

Postýlku dražili jako poslední předmět

Dražební den v aukční síni byl dlouhý. Než přišla postýlka, která byla posledním předmětem na seznamu, na řadu, spousta dražitelů už odešla. Vypadalo to na fiasko. Když ji však dražitel vyhlásil, začaly se dít věci. Nabídku odstartoval na necelých 12 tisících korunách a kupující přihazovali. Najednou se postýlka vyšplhala na 200 tisíc korun, ale zdaleka to nebyl ještě konec. Prodala se za neuvěřitelných 500 tisíc dolarů, což je asi 11,7 milionu korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Překvapená žena tomu nemohla uvěřit. A stejně tak i Karen, které to napsala v SMS. Vydraženou sumu si svobodné matky rozdělily. Když si Karen uvědomila, co se stalo, plakala. Díky tomu se dostala z finančních problémů. Nejen, že mohla koupit dceři boty a poslat ji na výlet, mohla jí i zaplatit studium na vysoké škole. Studovat začala i Karen. Zbylé peníze uložila na spořicí účet dcery. Navíc získala v druhé svobodné matce nejlepší kamarádku.

Jak byste se zachovali na místě ženy, která postýlku koupila?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů